Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzyka ENNIO MORRICONE

06.18.2021 @ 21:00 - 23:00

Muzyka ENNIO MORRICONE zabrzmi w Nowodworskim Ośrodku Kultury

W piątkowy wieczór 18 czerwca 2021 o godzinie 21.00 na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „Ennio Morricone – Mistrz muzycznych pejzaży” w wykonaniu ZESPOŁU KAMERALNEGO FILHARMONII NARODOWEJ pod kierunkiem Jana Lewtaka. 

Słowo o muzyce wygłosi znany dziennikarz Paweł Sztompke.

Jest to już kolejny koncert z cyklu „Mazowsze w koronie”, którego organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury.

ENNIO MORRICONE to włoski kompozytor muzyki filmowej, twórca ścieżek dźwiękowych do ponad 500 filmów. Charakterystyczne gwizdanie, chóralne okrzyki z filmu „Dobry, zły, brzydki” z 1966 roku chociaż raz – słyszał każdy dorosły Polak. Utwory skomponowane przez Mistrza budowały wyjątkowy nastrój, tworzyły klimat każdego filmu i często były słuchane niezależnie od obrazu. Najsłynniejsze filmy z jego muzyką to: „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Nietykalni”, „Misja”. Jest też film bardzo ważny dla historii naszego narodu. To właśnie Ennio Morricone muzyką zilustrował życie Karola Wojtyły w filmie „Karol, człowiek który został papieżem” z Piotrem Adamczykiem w głównej roli. Jego kompozycje stały się światowym kanonem muzyki filmowej za co w roku 2007 otrzymał Honorowego Oskara. Zmarł w 2020 roku w wieku 92 lat. Artysta wielokrotnie odwiedzał Polskę. Dyrygował orkiestrami m.in. w Warszawie i Krakowie.

Nowodworski koncert będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym i wspomnieniem o wielkiej postaci kultury światowej, na który serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta i Nowodworski Ośrodek Kultury.

WSTĘP WOLNY!

Impreza odbywa się w reżimie sanitarnym.

Szczegóły

Data:
06.18.2021
Czas:
21:00 - 23:00

Organizator

Nowodworski Ośrodek Kultury

Miejsce

Nowodworski Ośrodek Kultury
Paderewskiego 1 A
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-100 Polska
+ Google Map