II Bieg Orła - Czosnów.

Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie "Orzeł", Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów, Harcerstwo w Gminie Czosnów oraz Gmina Czosnów zapraszają w dniu 12 listopada 2017 roku na II Bieg Orła, nad którym honorowo objął patronat "Król Sparty" - Andrzej Radzikowski.

WYBIEGAJ Z NAMI ORŁA!

Tegorocznym gościem honorowym będzie Grzegorz Targoński - polski łucznik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, zdobywca srebrnego medalu Mistrzostw Świata juniorów, olimpijczyk z Sydney, miłośnik biegania i organizator imprez biegowych.

Partnerem wydarzenia są:
- Łomiankowska Grupa Biegowa
- Rozbiegamy Nowy Dwór

II Bieg Orła jest sposobem na wspólne świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę, a także na przypomnienie historii przedwojennego pomnika z Czosnowa. Jest również formą pozyskiwania środków na rzecz odbudowy pomnika niepodległości. Dzięki dużemu wsparciu sponsorów i deklaracji pomocy ze strony wolontariuszy, środki zebrane podczas zapisów w całości zostaną przekazane na fundusz odbudowy pomnika.

Idea Biegu Orła zrodziła się w głowie naszego sąsiada Pana Marka Dobrowolskiego - nauczyciela Wychowania Fizycznego. Na jej bazie opracowano dwa dystanse:
- 1928 m - dystans ten ma być upamiętnieniem odsłonięcia Pomnika Orła w Czosnowie i skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, do biegaczy, chodziarzy i chodziarzy nordic walking. Marszobieg bez ograniczeń wiekowych, dystans rodzinny. Dystans można pokonać tak, jak kto lubi. Ogólnie rzecz ujmując - forma dowolna, byle bezpieczna dla innych współuczestników. Dystans nieklasyfikowany, ale wzorem ubiegłego roku przewidujemy nagrody dla tych, którzy zdobędą się na pokonanie tego symbolicznego odcinka.
Koszty udziału:
Dorośli - cegiełka od 20 zł
Młodzież do 18 roku życia - cegiełka od 10 zł
Dzieci do lat 6 - 1 rysunek pomnika orła, ale jak go nie będzie, to też nic się nie stanie :)
Dzieci poniżej 12 roku życia startują w obecności rodzica lub opiekuna.

- 5000 m - bieg klasyfikowany dla kobiet i mężczyzn. Bieg dla osób od 12 roku życia. Młodzież niepełnoletnia biegnie za pisemną zgodą rodzica złożoną u organizatorów biegu.
Koszty udziału:
Dorośli - cegiełka od 30 zł
Młodzież niepełnoletnia - cegiełka od 25 zł

Z ogólnych spraw Biegu:
Liczba uczestników ograniczona.
Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie w dniu 10.11.2017 r. w godzinach 17.30 -20.00  w Hotelu u Witaszka, ul. Lercha 5 w Czosnowie oraz w dniu 12.11.2017 r. w biurze zawodów przed Urzędem Gminy w Czosnowie w godzinach 11.00-13.00.

Start grupy na 1928 m - godzina 13.20
Start grupy na 5000 m - godzina 14.00

Osoby, które zapiszą się do dnia 2 listopada 2017 roku otrzymają spersonalizowane numery startowe. Istnieje również możliwość umieszczenia na numerze własnego napisu. W tym celu prosi się o kontakt z organizatorem poprzez adres mailowy: orzel1928.czosnow@gmail.com

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem stron:
DYSTANS 1928 m:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3443

DYSTANS 5000 m:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3442

Po dokonaniu rejestracji dane do przelewu pojawią się na adresie email podanym w trakcie rejestracji.

Nie prowadzi się rezerwacji miejsc. O wciągnięciu na listę uczestników II Biegu Orła w Czosnowie decyduje dokonanie wpłaty na rachunek Komitetu Społecznego na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie "Orzeł".
Lista uczestników będzie na bieżąco aktualizowana i podawana do wiadomości publicznej.

SZCZEGÓŁY:
https://www.facebook.com/events/2024461047787988/?__mref=mb

Tu znajdziesz:


- Relację z I Biegu Orła w 2016


- Regulamin Biegu


- Oświadczenie Rodzica Zawodnika Niepełnoletniego


- Oświadczenie Zawodnika