Aktualności

II Bieg Orła w Czosnowie

Kliknij aby powiększyć

Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie "Orzeł", Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów, Harcerstwo w Gminie Czosnów oraz Gmina Czosnów zapraszają w dniu 12 listopada 2017 roku na II Bieg Orła, nad którym honorowo objął patronat "Król Sparty" - Andrzej Radzikowski.

WYBIEGAJ Z NAMI ORŁA!

Tegorocznym gościem honorowym będzie Grzegorz Targoński - polski łucznik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, zdobywca srebrnego medalu Mistrzostw Świata juniorów, olimpijczyk z Sydney, miłośnik biegania i organizator imprez biegowych.

Partnerem wydarzenia są:
- Łomiankowska Grupa Biegowa
- Rozbiegamy Nowy Dwór

II Bieg Orła jest sposobem na wspólne świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę, a także na przypomnienie historii przedwojennego pomnika z Czosnowa. Jest również formą pozyskiwania środków na rzecz odbudowy pomnika niepodległości. Dzięki dużemu wsparciu sponsorów i deklaracji pomocy ze strony wolontariuszy, środki zebrane podczas zapisów w całości zostaną przekazane na fundusz odbudowy pomnika.

Idea Biegu Orła zrodziła się w głowie naszego sąsiada Pana Marka Dobrowolskiego - nauczyciela Wychowania Fizycznego. Na jej bazie opracowano dwa dystanse:
- 1928 m - dystans ten ma być upamiętnieniem odsłonięcia Pomnika Orła w Czosnowie i skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, do biegaczy, chodziarzy i chodziarzy nordic walking. Marszobieg bez ograniczeń wiekowych, dystans rodzinny. Dystans można pokonać tak, jak kto lubi. Ogólnie rzecz ujmując - forma dowolna, byle bezpieczna dla innych współuczestników. Dystans nieklasyfikowany, ale wzorem ubiegłego roku przewidujemy nagrody dla tych, którzy zdobędą się na pokonanie tego symbolicznego odcinka.

szczegóły w zakładce II Bieg Orła - Czosnów

Tu znajdziesz:


- Relację z I Biegu Orła w 2016


- Regulamin Biegu


- Oświadczenie Rodzica Zawodnika Niepełnoletniego


- Oświadczenie Zawodnika