Gospoda pod globusem zaprasza.

Kliknij aby powiększyć

Będą morskie opowieści, a tego jeszcze w gospodzie nie było. W czwartek 27 listopada od godziny 19.00 będziemy w Gospodzie pod globusem z wypiekami na twarzach, z tęsknotą w sercach słuchać opowieści Aleksandra Hanusza. Poznamy Bałtyk od Mrzeżyna przez Bornholm, Chrinstianso do Szwecji (Kristianstad). Niezwykła w tym rejsie jest łajba. Niewielka odkrytopokładowa samodzielnie zbudowana łódź. Bałtycka wyprawa to na początek, co dalej?  Ciekawych zapraszamy do Gospody pod globusem. 

Gospoda pod globusem
27 listopada (czwartek) 2014r. godzina 19.00
Zajazd Magnolia w Pomiechówku.
Wstęp wolny
 

 

Świąteczny ArtBazar – zgłoszenia

Świąteczny ArtBazar – zgłoszenia

Z radością spełniamy prośbę organizatorów i publikujemy zaproszenie:
  Szanowni Państwo,
podejmujemy znów wyzwanie organizacji niezwykłego kiermaszu artystycznego, którego poprzednie edycje (bożonarodzeniowa i wielkanocna) przyciągnęły wielu chętnych - zarówno wystawców, jak i publiczności - świąteczny ArtBAZAR. Odbędzie się on 7 grudnia 2014, natomiast już teraz - do 25 listopada włącznie - zbieramy zgłoszenia osób chętnych do prezentacji swoich prac. Katalog możliwości jest obszerny: malarstwo, rękodzieło, biżuteria autorska, sutasz, haft, filc, tkanina artystyczna, decoupage, dekoracje świąteczne, kartki scrapbookingowe, prace szydełkowe, ceramika artystyczna, a nawet przetwory. Chcielibyśmy aby jak najliczniejsze grono osób aktywnych z naszych okolic mogło pochwalić się swoimi pracami podczas ArtBAZARu. „

Prosimy zapamiętać i nie przegapić zgłoszenia do 25 listopada. 
 

czytaj więcej »
 

Spotkanie historyczne - Saperzy i broń pancerna

Spotkanie historyczne - Saperzy i broń pancerna

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek oraz Mazowieckie Koło Historyczno-Krajoznawcze I Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy zapraszają na kolejne już trzecie spotkanie z cyklu:

„Twierdza Modlin Jako Garnizon Wojska Polskiego w okresie międzywojennym”
„Saperzy i broń pancerna”  
Wstęp wolny
16 listopada 2014 r. godzina 11.00
Sala konferencyjna LOT Trzech Rzek
ul. Baśki Murmańskiej 164 Modlin Twierdza  
Spotkania prowadzi Włodzimierz Parfieniuk
Zapraszamy 

czytaj więcej »
 

Rowerem do niepodległej

Rowerem do niepodległej

Na tych którzy lubią odwiedzać ciekawe niezwykłe miejsca, lubią poznawać historię najbliższej okolicy, lubią jazdę na rowerze czeka nie lada gratka. W najbliższą niedzielę 9 listopada organizujemy rowerowy rajd szlakiem miejsc niezwykłych, miejsc ważnych w historii a na co dzień niedostępnych.

czytaj więcej »
 

Manewry Kabaretowe

Manewry Kabaretowe

Zbliżają się VI Nowodworskie Manewry Kabaretowe. Już w następną sobotę 8 listopada 2014 w Hali Widowiskowo-Sportowej NOSiR wystąpią kabarety: Paranienormalni, Jurki, Kabaret Skeczów Męczących. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w Nowodworskim Ośrodku Kultury oraz w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Uwaga: Rodziny z trójką i większą liczbą dzieci, posiadające Nowodworską Kartę Familijną, mogą je kupić za pół ceny.
 

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 65 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.