Gospoda pod globusem - Wenezuela

Kliknij aby powiększyć

Przed nami kolejne, już trzynaste, spotkanie w Gospodzie pod globusem. W środę 28 stycznia gospoda zawita w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164. W fascynującą podróż do Wenezueli gości Gospody pod globusem zabierze Agata Magier. Salto Angel, Roraima, Orinoko, Caracas o tych miejscach opowie nasz gość specjalny, te, i nie tylko te, miejsca zobaczymy na zdjęciach. Jak zwykle będzie ciekawie i pysznie. Serdecznie zapraszamy.

Gospoda pod globusem – Wenezuela
Agata Magier
środa 28 stycznia 2015 r. godzina 19.00
siedziba LOT Trzech Rzek
ul Baśki Murmańskiej 164
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Wstęp wolny

 

 

Literacko, muzycznie, aktywnie

Literacko, muzycznie, aktywnie

Oferta na weekend:

W piątek o 19.00 Scena Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury a na niej między innymi Andrzej Brzeski.

Sobota zaś będzie pod znakiem muzyki najpierw o 15 zapraszamy do Zakroczymiu do kościoła klasztornego oo. Kapucynów pod wezwaniem św. Wawrzyńca na „Zakroczymskie kolędowanie”, gdzie obok solistów Zakroczymia i okolic wystąpią chóry: Sienna Gospel Choir (Warszawa) i oczywiście Gregorianie (Zakroczym). Również w sobotę, ale o 17.00 W NOK-u w Nowym Dworze przy Paderewskiego 1A, odbędzie się koncert zespołu Moja Rodzina. 

W niedzielę warto wybrać się do Julinka na III Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego. W programie imprezy między innym pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego. Szczegóły w naszym kalendarium
 

czytaj więcej »
 

Propozycje na weekend.

Propozycje na weekend.

Prognozy pogody na najbliższe trzy dni są takie sobie, pozwalają jednak na planowanie pieszych wędrówek, rowerowych wycieczek, ba nawet, pływania kajakami. Zapraszamy na turystyczne szlaki Puszczy Kampinoskiej, Twierdzy Modlin, do lasów pomiechowskich, na szlaki w gminie Wieliszew, do Zakroczymia.
Warto też wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na naszym terenie w dniach 16 –18 stycznia.

W ofercie znajdujemy między innymi

czytaj więcej »
 

Oficerowie Garnizonu Modlińskiego 1921 -1939 - wystawa.

Oficerowie Garnizonu Modlińskiego 1921 -1939 - wystawa.

W sali konferencyjnej w siedzibie LOT Trzech Rzek w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164 można od niedzieli 11 stycznia oglądać wystawę „Oficerowie Garnizonu Modlińskiego 1921 -1939. Ekspozycja powstała dzięki współpracy Mazowieckiego Koła Historyczno-Krajoznawcze Związku Polskich Spadochroniarzy; Modlińskiego Koła Związku Oficerów Rezerwy RP im. marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek. Pomysłodawcą i autorem scenariusza wystawy jest pan Włodzimierz Parfieniuk Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

Spotkanie historyczne

Spotkanie historyczne

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek , Mazowieckie Koła Historyczno-Krajoznawcze Związku Polskich Spadochroniarzy oraz Modlińskie Koło Związku Oficerów Rezerwy RP im. marszałka Józefa Piłsudskiego  zapraszają 11 stycznia 2015 o godzinie 10.00 do siedziby  LOT Trzech Rzek w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy  ul Baśki Murmańskiej 164 ,na pierwsze spotkanie historyczne z cyklu:
 FORTYFIKACJE PAŃSTW ZABORCZYCH  NA ZIEMIACH POLSKICH W OKRESIE I WOJNY ŚWIATOWEJ.
Prowadzi Włodzimierz Parfieniuk. Wstęp wolny 

 

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 67 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.