Pomiechówek – warto tam zajrzeć. .

Kliknij aby powiększyć

W Pomiechówku nie ma czasu na nudę. Jest Wkra i plaża. Siłownia na wolnym powietrzu i park linowy. Ścianka wspinaczkowa i Wiking. Trasa zdrowia PZU i wypożyczalnia rowerów.
Nowości w tej ofercie dla turystów to wypożyczalnia rowerów i Wiking.
Wypożyczalnia rowerów – samoobsługowy punkt poboru rowerów znajduje się przy hali sportowej (ul. Szkolna 3) Do wypożyczenia roweru niezbędna jest karta pomiechowska, ci którzy, jeszcze, jej nie mają mogą otrzymać tymczasową kartę w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Nasielska 1b).
Wiking – mini zjazd tyrolski, trampolina, basen kulkowy, grube misternie powiązane liny, huśtawki – tam najmłodsi mogą się wyszaleć.
"Wiking", podobnie jak park linowy i ścianka wspinaczkowa w lipcu i sierpniu jest czynny w godzinach : poniedziałek czwartek 11-19 piątek 11- 20 a soboty niedzielę od 10 do 20. Jedziemy do Pomiechówka? Jasne że tak.
 

 

Zanzibar i Tanzania w GCK w Łajskach

Zanzibar i Tanzania w GCK w Łajskach

W lipcu i sierpniu w galerii Gminnego Centrum Kultury w Łajskach w gminie Wieliszew można oglądać już drugą wystawę „ afrykańskich" zdjęć Bożeny Kubiak. W 2013 można było obejrzeć zdjęcia z wyprawy do Kenii. W tym roku pani Bożena Kubiak prezentuje w galerii zdjęcia z Zanzibaru i Tanzanii. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

Wypad nad Bajkał z zahaczeniem o Moskwę.

Wypad nad Bajkał z zahaczeniem o Moskwę.

Gospoda pod globusem mimo wakacji działa i to bardzo intensywnie. Jeszcze nie wygasły wspomnienia wieczoru we Lwowie a tu już w najbliższą środę 22 lipca Bajkał, Moskwa. Gości gospody czeka wyprawa do krainy pięknej przygody i szamanizmu, nad najgłębsze najstarsze jezioro świata. Z nad Bajkału skoczymy do Moskwy. Na tę wyprawę zabiorą Nas Agnieszka Drzazgowska i Jarosław Kurowski. Zapowiada się kolejny niesamowity wieczór. Tym razem jesteśmy w Zajeździe Magnolia w Pomiechówku serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

A może na ryby ?

A może na ryby ?

Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek, ma ofertę zarówno dla miłośników survivalu i bardzo czynnego odpoczynku, nawet sportów ekstremalnych, jak i całych, wielopokoleniowych rodzin z małymi dziećmi. Coś dla siebie znajdą tu także wędkarze. Poza brzegami Wkry Narwi i Wisły łowić można w licznych jeziorkach w ich starorzeczach. Jest tu też kilka miejsc gdzie na wędkarzy czeka specjalna infrastruktura: pomosty, łodzie czy też miejsca noclegowe. Z jaka ryba można się spotkać w naszych wodach? Od drapieżnych szczupaków po płotki.

Poniżej informacje o kilku miejscach które warto odwiedzić. Zdajemy sobie sprawę że to zaledwie kilka, z całej masy łowisk na naszym terenie. Prosimy o podzielenie się swoimi miejscami gdzie bierze ryba. Na informacje czekamy pod adresem 3rzeki@3rzeki.pl .

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem – Wieczorem we Lwowie.

Gospoda pod globusem – Wieczorem we Lwowie.

W środę 8 lipca o godzinie 19.00 czekamy na wszystkich miłośników podróży, ciekawych opowieści oraz pięknych zdjęć, w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164. Na tym spotkaniu o swojej wycieczce do Lwowa opowiedzą Bartosz Rogiński i Sebastian Sosiński. Będzie, jak zwykle, ciekawie, zabawnie może trochę nostalgicznie. Warto sprawdzić osobiście. Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 74 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.