Centrum Informacji Turystycznej czynne w niedzielę

Kliknij aby powiększyć

Zakończenie wakacji, nadejście jesieni, przyniosło zmniejszenie liczby turystów przemierzających Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek. Mniej turystów w dni powszednie ale w weekendy jak na razie mamy sporo gości. Dlatego postanowiliśmy; Centrum Informacji Turystycznej nadal będzie czynne w niedzielę w godzinach 10-17.Czekamy na gości z mapkami, propozycjami ciekawych tras, obsługujemy szlak Baśki Murmańskiej. Doradzimy gdzie warto zajrzeć , podzielimy się drobnymi upominkami. Serdecznie zapraszamy.

Centrum Informacji Turystycznej

ul Baśki Murmańskiej 164

Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin Twierdza

czynne: codziennie od wtorku do niedzieli

w godzinach:  10.00 do 17.00

w poniedzialki  nieczynne

 

Powrót do krainy łagodności

Powrót do krainy łagodności


Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie festiwalu poezji śpiewanej „Kraina Łagodności”. Po raz drugi z częścią konkursową skierowaną do wykonawców amatorów. W niedzielę, 26 października, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie obok laureatów konkursu wystąpi Grupa Caryna oraz Roman Roczeń i Krzysztof Kowalewski.

CZĘŚĆ KONCERTOWA 26 października 

17:30 – wręczenie nagród i koncert laureatów

18:00 – koncert Grupy Caryna 19:00 – koncert Romana Roczenia i Krzysia Kowalewskiego

Patronat medialny: Gazeta Powiatowa, Gazeta Wieliszewska, portal jezioro.zegrzynskie.pl, portal wolnasobnota.pl

Na Festiwal zaprasza Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki

Organizatorem Festiwalu jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie

czytaj więcej »
 

Gra Zapal Świeczkę Bohaterom 4 - roztrzygnięta

Gra Zapal Świeczkę Bohaterom 4 - roztrzygnięta

Sztab Generalny Gry - Zapal Świeczkę Bohaterom ogłosił wyniki czwartej edycji gry. Zwycięzcom został Andrzej Szuwarek Mielecki, nieznacznie wyprzedzając Magdalenę Bardoni. Walka była zacięta i trwała do ostatniego zadania.

Oto trójka laureatów gry:

Andrzej "Szuwarek" Mielecki 46 minut
Magdalena Bardoni 52 minuty
Kamila Rakowska-Szlązkiewicz 2 godz. 52 minuty

czytaj więcej »
 

Spotkania historyczne czas zacząć

Spotkania historyczne czas zacząć

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek oraz Mazowieckie Koło Historyczno-Krajoznawcze I Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy po wakacyjnej przerwie wznawiają spotkania historyczne. Tym razem zapraszamy na cykl czterech spotkań zatytułowany
„Twierdza Modlin Jako Garnizon Wojska Polskiego w okresie międzywojennym”
Pierwsze spotkanie: już 28 września 2014 o godzinie 11.00 w Sali konferencyjnej w siedzibie LOT Trzech Rzek przy Baśki Murmańskiej 164 w Modlinie Twierdzy. Wstęp wolny. Spotkanie prowadzi Włodzimierz Parfieniuk. Zapraszamy

czytaj więcej »
 

Zapal Świeczkę Bohaterom 4

Zapal Świeczkę Bohaterom 4

Już po raz czwarty zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej Zapal Świeczkę Bohaterom. Na czym polega gra? W największym skrócie: odnajdywaniu ukrytych w terenie paczek, w których znajdują się znicze i wskazówka gdzie pobrany z paczki znicz należy zapalić. Miejsce ukrycia paczek oraz miejsca zapalenia zniczy maja ścisły związek z wydarzeniami historycznymi. Tłem tej edycji gry będzie historia obrony Twierdzy Modlin we wrześniu 1939 roku, a ściślej działań na odcinku Zakroczym.

Już w środę 24 września na naszej stronie uruchomimy specjalną zakładkę Gra - Zapal Świeczkę Bohaterom. Tam znajdziecie, regulamin gry oraz , komunikaty i rozkazy Sztabu Generalnego Gry.

Do udziału w grze serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów historii, miłośników rozwiązywania zagadek, poszukiwaczy przygód i skarbów.

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 63 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.