Weekend 25-27 lipca.

Kliknij aby powiększyć

W Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek weekend zapowiada się sportowo i rekreacyjnie. Miłośników siatkówki plażowej zapraszamy na Mistrzostwa Polski - turniej Plaża Open rozgrywany od piątku do niedzieli na boiskach przy hotelu Best Western Airport Modlin. W piątek wieczorem NOK zaprasza do kina pod gwiazdami na projekcję filmu "Kapitan Phillips". W nocy z soboty na niedzielę w Wieliszewie startuje Mazowia 24H Maraton,  niedzielę w parku im Wybickiego – Zumba, a  w Pomiechówku uroczysta inauguracja Promenady, Parku linowego oraz Siłowni. Zapowiada się ciekawy weekend.
Poza wyżej wymienionymi atrakcjami czekają na Was w Twierdzy Modlin: Tarasy Widokowe Wieży Czerwonej w sobotę i w niedzielę w godzinach 10-18, Park Militarny w godzinach 11-15 oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej I Twierdzy Modlin w godzinach 10 -16. W niedzielę 27 lipca o godzinie 10. Na turystów indywidualnych na parkingu przy cmentarzu fortecznym czekał będzie przewodnik ( szczegóły na stronie www.twierdzamodlin.pl), przez cały weekend dostępny jest szlak Baśki Murmańskiej. Poza Twierdzą proponujemy Wieliszewską Trasę Crossową, spacery po Lasach Pomiechowskich i Puszczy Kampinoskiej, warto też zajrzeć do Zakroczymia. Na wodniaków czekają nasze rzeki Wisła, Narew i Wkra. O szczegóły i podpowiedzi pytajcie w Centrum Informacji Turystycznej mieszczącym się w przy Baśki Murmańskiej 164 w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy. Centrum czynne od 9 do 17. Zapraszamy.
 

 

A może do Peru ?

A może do Peru ?

Mamy propozycje na atrakcyjny wieczór. Już jutro, w środę 9 lipca o godzinie 19.00 po raz siódmy otworzy swoje podwoje Gospoda pod globusem. Tym razem uczestnicy spotkania z sali konferencyjnej w siedzibie LOT Trzech Rzek przeniosą się w Andy. Przewodnikiem po Peru będzie Aleksandra Wołocznik. Jak zwykle będzie niesamowicie i atrakcyjnie. Będą ciekawe opowieści, zapierające dech zdjęcia, będą niespodzianki. I jak to w gospodzie, będzie coś na ząb. Serdecznie zapraszamy .

Gospoda pod globusem.
9 lipca 2014 godzina 19.00
ul. Baśki Murmańskiej 164
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza.
Wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Wygraj rejs katamaranem po Narwi!

Wygraj rejs katamaranem po Narwi!

W poniedziałek 7 lipca 2014 startuje konkurs, w którym można wygrać niezapomniany rejs widokowy wzdłuż murów Twierdzy Modlin katamaranem należącym do floty nowodworskiego WOPR.

czytaj więcej »
 

A może kajakowy weekend ?

A może kajakowy weekend ?

Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek, leży na Wisłą Narwią i Wkrą oprócz rzek na naszym terenie mamy jeszcze jezioro zegrzyńskie. Wszystkie te akweny nadają się do kajakowania. Paogoda na weekend zapowiada się wspaniała może więc jest to dobry czas na skorzystanie z oferty wypożyczalni kajaków działających na naszym terenie. Warto już dziś zadzwonić zamówić sobie na sobotę bądź niedzielę kajak i popłynąć po przygodę.:
Kontakt do wypożyczalni poniżej

czytaj więcej »
 

Powitanie lata

Powitanie lata

Tych wszystkich, którzy przypadkiem lub celowo będą sobotnie popołudnie spędzać w Nowym Dworze Mazowieckim lub okolicach serdecznie zapraszamy do Parku im Józefa Wybickiego na „Powitanie lata”
 Imprezę zaczniemy o 16.00. w sobotę 28 czerwca 2014.
 

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 61 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.