Czary Mary w Gospodzie pod globusem.

Kliknij aby powiększyć

Z ogromna przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie do Gospody pod globusem. W czwartek 14 maja w gościnnym Zajeździe Magnolia w Pomiechówku Gabrysia Misiura oczaruje nas relacją z Majorki. Będą czary mary i okaże się że Baleary to nie tylko plaże, to znacznie, znacznie więcej. Będzie ciekawie i pysznie. Organizatorzy, Zajazd Magnolia i LOT Trzech Rzek , jak zwykle, proszą o zabranie ze sobą uśmiechu i ciekawości. Uwaga do wygranie dobrze oprocentowana nagroda. Czekamy na Was.

 

Gospoda pod Globusem
Czary Mary Baleary czyli Majorka to nie tylko plaża.

gość specjalny: Gabrysia Misiura
14 maja 2015 godz. 19.00
Zajazd Magnolia
Pomiechówek ul Modlińska 1
Wstęp Wolny

 

 

Twierdza brzeska i fort III w Pomiechówku.

Twierdza brzeska i fort III w Pomiechówku.

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek , Mazowieckie Koła Historyczno-Krajoznawcze Związku Polskich Spadochroniarzy oraz Modlińskie Koło Związku Oficerów Rezerwy RP im. marszałka Józefa Piłsudskiego serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie historyczne z cyklu „Fortyfikacje państw zaborczych na ziemiach polskich w okresie I wojny światowej” Tematem spotkania będzie Brześć Litewski – Twierdza nad Bugiem. Po prelekcji uczestnicy będą mogli zwiedzić fort III w Pomiechówku.


Brześć Litewski - twierdza nad Bugiem oraz zwiedzanie fortu III (Pomiechówek)
10 maja 2015 r godz. 10.00
Nowy Dwór Mazowiecki ul. Baśki Murmańskiej 164
prowadzi Włodzimierz Parfieniuk

wstęp wolny:

czytaj więcej »
 

Po raz pierwszy w tym roku.

Po raz pierwszy w tym roku.

Majówka tuż, tuż a my mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich wybierających się do Twierdzy Modlin. W weekend 1-3 maja po raz pierwszy w tym roku będą otwarte dla turystów indywidualnych Park Militarny Twierdzy Modlin i Wieża Czerwona. Więcej informacji na temat majówki w Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek już wkrótce. Będzie się działa rezerwujcie czas na wizytę u Nas. Zapraszamy.

Wieża Czerwona

piątek – niedziela w godzinach 10 - 18

Park Militarny Twierdzy Modlin

piątek – niedziela w godzinach 11 - 16

czytaj więcej »
 

Aktywnie i pożytecznie

Aktywnie i pożytecznie

Meteorolodzy przewidują niezła pogodę, weekend zapowiada się ciekawie. Miłośnicy kajaków już w sobotę 25 kwietnia mogą połączyć przyjemne z pożytecznym wziąć udział w spływie kajakowym na Wkrze połączonym ze sprzątaniem rzeki. Pływające sprzątanie organizuje Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry NASZA WKRA.
Również w sobotę można wziąć udział w sprzątaniu brzegów Narwi w Nowym Dworze Mazowieckim. Niedawno, 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, zróbmy prezent naturze uprzątnijmy nasze otoczenie.
W sobotę i niedzielę nie tylko sprzątanie. W ofercie dwa wydarzenia kulturalne. W Nowodworskim Ośrodku Kultury monodram „I będą święta” – sobota godz. 19. 00. W kościele w Kazuniu koncert - niedziela godzina 13.00
Aktywnych poszukiwaczy mocniejszych wrażeń zapraszamy do Parku linowego do Pomiechówka, młodszą młodzież z rodzicami do Twierdzy na Szlak Baśki Murmańskiej.
Na zafascynowanych historią czeka Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.
Zapraszamy

czytaj więcej »
 

Atrakcyjny weekend.

Atrakcyjny weekend.

Najbliższe dni, weekend, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Będzie patriotycznie, kulturalnie i aktywnie. Zaczynamy już w piątkowy wieczór, 17 kwietnia, Sceną Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Obok Wojtka Gęsickiego wystąpią Danuta Błażejczyk i Leszek Kopeć. Sobota to Bieg Łosia w Puszczy Kampinoskiej i przedstawienia teatralne „Wynajmę pokój” w Wieliszewie. W niedzielę uroczystość poświęcona 75 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz kolejny etap LOTTO Poland Bike Maraton. Szczegóły w naszym informatorze Kalendarium Imprez. Przypominamy o działających, w Nowym Dworze Mazowieckim wypożyczalni rowerów i parku linowym w Pomiechówku.

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 71 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.