Świąteczny ArtBazar – zgłoszenia

Kliknij aby powiększyć

Z radością spełniamy prośbę organizatorów i publikujemy zaproszenie:
  Szanowni Państwo,
podejmujemy znów wyzwanie organizacji niezwykłego kiermaszu artystycznego, którego poprzednie edycje (bożonarodzeniowa i wielkanocna) przyciągnęły wielu chętnych - zarówno wystawców, jak i publiczności - świąteczny ArtBAZAR. Odbędzie się on 7 grudnia 2014, natomiast już teraz - do 25 listopada włącznie - zbieramy zgłoszenia osób chętnych do prezentacji swoich prac. Katalog możliwości jest obszerny: malarstwo, rękodzieło, biżuteria autorska, sutasz, haft, filc, tkanina artystyczna, decoupage, dekoracje świąteczne, kartki scrapbookingowe, prace szydełkowe, ceramika artystyczna, a nawet przetwory. Chcielibyśmy aby jak najliczniejsze grono osób aktywnych z naszych okolic mogło pochwalić się swoimi pracami podczas ArtBAZARu. „

Prosimy zapamiętać i nie przegapić zgłoszenia do 25 listopada. 
 

 

Spotkanie historyczne - Saperzy i broń pancerna

Spotkanie historyczne - Saperzy i broń pancerna

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek oraz Mazowieckie Koło Historyczno-Krajoznawcze I Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy zapraszają na kolejne już trzecie spotkanie z cyklu:

„Twierdza Modlin Jako Garnizon Wojska Polskiego w okresie międzywojennym”
„Saperzy i broń pancerna”  
Wstęp wolny
16 listopada 2014 r. godzina 11.00
Sala konferencyjna LOT Trzech Rzek
ul. Baśki Murmańskiej 164 Modlin Twierdza  
Spotkania prowadzi Włodzimierz Parfieniuk
Zapraszamy 

czytaj więcej »
 

Rowerem do niepodległej

Rowerem do niepodległej

Na tych którzy lubią odwiedzać ciekawe niezwykłe miejsca, lubią poznawać historię najbliższej okolicy, lubią jazdę na rowerze czeka nie lada gratka. W najbliższą niedzielę 9 listopada organizujemy rowerowy rajd szlakiem miejsc niezwykłych, miejsc ważnych w historii a na co dzień niedostępnych.

czytaj więcej »
 

Manewry Kabaretowe

Manewry Kabaretowe

Zbliżają się VI Nowodworskie Manewry Kabaretowe. Już w następną sobotę 8 listopada 2014 w Hali Widowiskowo-Sportowej NOSiR wystąpią kabarety: Paranienormalni, Jurki, Kabaret Skeczów Męczących. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w Nowodworskim Ośrodku Kultury oraz w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Uwaga: Rodziny z trójką i większą liczbą dzieci, posiadające Nowodworską Kartę Familijną, mogą je kupić za pół ceny.
 

czytaj więcej »
 

Weekend 1-2 listopada

Weekend 1-2 listopada

W najbliższy weekend 1 i 2 listopada nieczynne będą:
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, Tarasy widokowe Wieży Czerwonej, oraz Centrum Informacji Turystycznej. W sobotę 1 listopada nieczynne będą centra handlowe i większość sklepów.
Co będzie otwarte?. Między innymi:
Pierwszego listopada Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry czynne w godzinach 10:00-18:00. Można też będzie wpaść na kawę i ciastko do Kawiarni Szarow w godzinach 10.00-18.00.

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 65 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.