Rozgrzewka

Kliknij aby powiększyć

Majówka za tydzień. Tymczasem u nas już 23 kwietnia zaczynamy „rozgrzewkę” w ramach akcji Twierdza Modlin za półdarmo. Na gości modlińskiej twierdzy 23 -24 kwietnia czeka weekend pełen atrakcji, między innymi:

  • zwiedzanie Koszar obronnych z przewodnikiem
  • zwiedzanie Twierdzy Modlin z wyłączeniem koszar
  • dni otwarte w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
  • tarasy widokowe Wieży czerwonej
  • pięć całkiem nowych questów
  • szlak Baśki Murmańskiej
  • kolejny etap Poland Bike Maraton

W hotelach, restauracjach, wypożyczalni kajaków i innych podmiotach biorących udział w akcji, czekają atrakcyjne zniżki. W ten weekend koniecznie trzeba odwiedzić Twierdzę Modlin Serdecznie zapraszamy.
Szczegóły na www.nowydwormaz.pl/zapoldarmo i www.facebook.com/zapoldarmo.
 

 

Spotkanie z prawdziwą historią

Spotkanie z prawdziwą  historią

Gminny Ośrodek Kultury Pompa w Pomiechówku zaprasza w czwartek 21 kwietnia na niezwykłe spotkanie z historią w ramach Akademii Dorosłego Człowieka.
Akcja zbrojna Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój 28.09.1950 r. w Pomiechówku.
W programie: wykład dr Piotra Oleńczaka, spotkanie z prawdziwym świadkiem wydarzeń z września 1950 r. panem Władysławem Majewskim oraz z Prezesem Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego Andrzejem Hurcem. Podczas wydarzenia zostaną po raz pierwszy upublicznione dokument z Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące wydarzenia na stacji w Pomiechówku.

czytaj więcej »
 

Wytrawna mieszanka na Smoszewskim Festiwalu Kultury.

Wytrawna mieszanka na Smoszewskim Festiwalu Kultury.

Muzyka poważna, jazzowa oraz obrazy w tle czekają na gości kolejnej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury. W sobotę 9 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 odbędą się dwa mini koncerty znakomitych pianistów Kiryła Kaduka i Pawła Lipskiego, będzie też można obejrzeć wystawę malarstwa Zbigniewa Sawaryna. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy, wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Budapeszt - Bamako

Budapeszt - Bamako

Niektórzy jeszcze nie do końca ochłonęli po Tajlandii, prawoo jazdy na słonia itp,, a my już zapraszamy na kolejne wydarzenie. W czwartek 31 marca gościem Gospody pod globusem będzie Piotr Biegała który zabierze zgromadzonych, jak zwykle licznie zgromadzonych, na pokład Żuka i rajd od Budapesztu do Bamako. Będzie ekscytująco i pięknie. Zabierajcie ciekawość i dobry humor, przybywajcie.

czytaj więcej »
 

Życzenia świąteczne

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 82 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.