A może na spacer.

Kliknij aby powiększyć

Zapowiada się pogodny prawie wiosenny weekend. Koniecznie zaplanujcie sobie spacer. Na zdjęciach kilka miejsc które warto odwiedzić. Filary mostu przy Bramie Dąbrowskiego, brzegi naszych rzek , …. . Najmłodszych zapraszamy do Twierdzy Modlin na szlak Baśki Murmańskiej. Ze względu na trudne warunki terenowe ( błoto) pamiętajcie o odpowiednich butach.
 

 

Kolejny wieczór w Gospodzie pod globusem.

Kolejny wieczór w  Gospodzie pod globusem.

Przed nami kolejny wieczór w Gospodzie pod globusem, tym razem wieczór irański, teherański.
Niestety z przyczyn losowych nastąpiła zmiana gościa spotkanie. Piotra Kozłowskiego zastąpi Marek Kozłowski. Wieczór będzie teherański.

czytaj więcej »
 

Spotkanie historyczne

Spotkanie historyczne

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek oraz Modlińskie Koło Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego serdecznie zapraszają na spotkanie historyczne z cyklu: 

Fortyfikacje państw zaborczych na ziemiach polskich w okresie I wojny światowej

zatytułowane:

Grudziądz i Toruń przykładem niemieckiej fortyfikacji przełomu XIX i XX wieku

Po zakończeniu prelekcji przewidziane jest zwiedzanie Fortu I w Zakroczymiu. Zapraszamy

8 lutego 2015 r. godz. 10.00
Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek
Nowy Dwór Mazowiecki ul. Baśki Murmańskiej 164
Wstęp wolny
spotkania prowadzi Włodzimierz Parfieniuk 

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Wenezuela

Gospoda pod globusem - Wenezuela

Przed nami kolejne, już trzynaste, spotkanie w Gospodzie pod globusem. W środę 28 stycznia gospoda zawita w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164. W fascynującą podróż do Wenezueli gości Gospody pod globusem zabierze Agata Magier. Salto Angel, Roraima, Orinoko, Caracas o tych miejscach opowie nasz gość specjalny, te, i nie tylko te, miejsca zobaczymy na zdjęciach. Jak zwykle będzie ciekawie i pysznie. Serdecznie zapraszamy.

Gospoda pod globusem – Wenezuela
Agata Magier
środa 28 stycznia 2015 r. godzina 19.00
siedziba LOT Trzech Rzek
ul Baśki Murmańskiej 164
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Wstęp wolny

 

czytaj więcej »
 

Literacko, muzycznie, aktywnie

Literacko, muzycznie, aktywnie

Oferta na weekend:

W piątek o 19.00 Scena Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury a na niej między innymi Andrzej Brzeski.

Sobota zaś będzie pod znakiem muzyki najpierw o 15 zapraszamy do Zakroczymiu do kościoła klasztornego oo. Kapucynów pod wezwaniem św. Wawrzyńca na „Zakroczymskie kolędowanie”, gdzie obok solistów Zakroczymia i okolic wystąpią chóry: Sienna Gospel Choir (Warszawa) i oczywiście Gregorianie (Zakroczym). Również w sobotę, ale o 17.00 W NOK-u w Nowym Dworze przy Paderewskiego 1A, odbędzie się koncert zespołu Moja Rodzina. 

W niedzielę warto wybrać się do Julinka na III Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego. W programie imprezy między innym pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego. Szczegóły w naszym kalendarium
 

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 68 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.