Wypożyczalnia rowerów

Kliknij aby powiększyć


O soboty 21 pierwszego marca w Nowym Dworze Mazowieckim działa wypożyczalnia rowerów.  Do dyspozycji turystów i mieszkańców jest 30 rowerów typu senior, 10 juniorskich oraz niezbędne akcesoria (kaski, kamizelki, foteliki dla dzieci) Ten sprzęt całkowicie za darmo można wypożyczyć przy słupkach przywoławczych pięciu punktach na terenie miasta: lotnisko Warszawa Modlin, PKP Modlin, Centrum Informacji Turystyczne przy Baśki Murmańskiej 164, Al. Przewodników – koszary w okolicy Bramy Kadetów , centrum NDM – ul. Warszawska.

Wypożyczalnia czynna będzie do listopada, codziennie od 8 do 20. Rower można zarezerwować wcześniej przez www.rowery.nowydwormaz.pl (1 osoba może wypożyczyć maksymalnie 5 rowerów, pierwszeństwo mają rowery zarezerwowane przez stronę www) i odebrać go przy jednym z pięciu słupków, z pomocą których można połączyć się z operatorem wypożyczalni. Rowery mają umożliwić krótkie wycieczki po Nowym Dworze, dlatego ich zwrot musi odbyć się tego samego dnia. Wypożyczalnia jest wypożyczalnią „na telefon” – tj. rowery zostaną dostarczone i odebrane spod jednego z wcześniej wymienionych słupków.


Uruchomienie wypożyczalni jest możliwe dzięki dofinansowaniu projektu „Twierdza Modlin – ponadregionalny produkt turystyki weekendowej” ze środków UE. 20 marca odbyła się jej oficjalna inauguracja z udziałem Wiesława Raboszuka, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego; Mariusza Frankowskiego, Dyrektora MJWPU; Jacka Kowalskiego, Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. Panowie zgodnie podkreślali znaczenie środków unijnych w zmianie oblicza Twierdzy Modlin i jej najbliższego otoczenia.
 

 

Bitwy - Kampanie - Dowódcy - cykl spotkań historycznych

Bitwy - Kampanie - Dowódcy  - cykl spotkań historycznych

Modlińskie Koło Związku Oficerów Rezerwy RP im. marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek zapraszają na cykl spotkań historycznych „Bitwy Kampanie Dowódcy” W sobotę 21 marca 2015 w sali konferencyjnej w siedzibie LOT Trzech Rzek cykl zostanie zainaugurowany spotkaniem poświęconym marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Wśród tematów kolejnych spotkań między innymi obrona Twierdzy Brześć we wrześniu 1939 roku,  Szczegółowo o terminach i tematach spotkań poinformujemy wkrótce. Serdecznie zapraszamy 

Miłośnikom historii przypominamy że nadal trwa cykl spotkań  FORTYFIKACJE PAŃSTW ZABORCZYCH NA ZIEMIACH POLSKICH W OKRESIE I WOJNY ŚWIATOWEJ. W pierwszą niedziele po Świętach Wielkanocnych 12 kwietnia 2015 zapraszamy na prelekcję " Twierdze w zaborze rosyjskim" oraz zwiedzanie jednego z fortów modlińskiej twierdzy.

Bitwy - Kampanie - Dowódcy spotkania historyczne kultywujące tradycje oręża polskiego 

MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI – TWÓRCA NIEPODLEGŁEGO PAŃSTWA POLSKIEGO
21 marca 2015 godz. 12.00
Sala konferencyjna LOT Trzech Rzek
Modlin Twierdza Baśki Murmańskiej 164 Wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Kolumbia w Gospodzie pod globusem

Kolumbia w Gospodzie pod globusem

W powietrzu już czuć zapach kawy, słychać szum wodospadów. Zbliża się środa, zbliża się kolejne spotkanie w Gospodzie pod globusem. W środę 18 marca gość specjalny Aleksandra Wołocznik zabierze uczestników wieczoru do Kolumbii. Stąd zapach kawy szum wodospadów ale nie tylko. Wardo zajrzeć do siedziby LOT Trzech Rzek przy Baśki Murmańskiej 164 w Modlinie Twierdzy, by się przekonać co jeszcze, pozachwycać zdjęciami, poddać czarowi opowieści.

czytaj więcej »
 

Mężczyźni w pewnym wieku.

Mężczyźni w pewnym wieku.

To specyficzna grupa turystów. Mężczyźni w pewnym, z reguły już po czterdziestce, wieku, z różnych stron kraju a nawet świata. Łączy ich służba wojskowa w modlińskiej twierdzy. Przyjeżdżają po latach, czasem z żonami, czasem z dziećmi lub wnukami. Często nie potrafią rozpoznać miejsca, dopytują gdzie było to a gdzie tamto. W naszym Centrum informacji staramy się w miarę możliwości pomóc, ale nie zawsze wiemy gdzie to było. Zdjęcie i pocztówka od pana Macieja Kostrzewskiego podsunęły nam pomysł poprośmy żołnierzy z Twierdzy o pomoc. Zwracamy się z gorącą prośbą o zdjęcia i wspomnienia z czasu służby w Twierdzy. Nasz adres to 3rzeki@3rzeki.pl. Serdecznie dziękujemy.       

czytaj więcej »
 

Nowości w Centrum Informacji Turystycznej.

Nowości w Centrum Informacji Turystycznej.

Ostatnio Centrum Informacji Turystycznej otrzymało z Lokalnej Grupy Działania Miedzy Wisłą a Kampinosem mapkę obszaru, na którym działa LGD oraz przewodnik po Puszczy Kampinoskiej. W te pomocne turystom wydawnictwa zaopatrujemy naszych gości udających się na puszczańskie szlaki lub Powiśle. Otrzymaliśmy też z przeznaczeniem na nagrody kilka książek „Między Wisłą a Kampinosem” autorstwa Marczewskiego. Wkrótce na naszej stronie konkurs, w którym można będzie wygrać tę książkę.
Kolejna nowość w centrum to folder Mazowiecka Droga św. Jakuba, zawierający mapki i niezbędne informacje dla pielgrzymów. Szlak zaczyna się w Warszawie a kończy w Dobrzyniu nad Wisłą i przebiega przez Nowy Dwór Mazowiecki, Twierdzę Modlin, Zakroczym.
Centrum Informacji Turystycznej
Baśki Murmańskiej 164 Nowy Dwór Mazowiecki. – Modlin Twierdza.
wtorek – niedziela w godzinach 10 -16

Zapraszamy

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 69 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.