Gospoda pod globusem – Wieczorem we Lwowie.

Kliknij aby powiększyć

W środę 8 lipca o godzinie 19.00 czekamy na wszystkich miłośników podróży, ciekawych opowieści oraz pięknych zdjęć, w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164. Na tym spotkaniu o swojej wycieczce do Lwowa opowiedzą Bartosz Rogiński i Sebastian Sosiński. Będzie, jak zwykle, ciekawie, zabawnie może trochę nostalgicznie. Warto sprawdzić osobiście. Serdecznie zapraszamy.

 

Gospoda pod globusem – Wieczorem we Lwowie
Bartosz Rogiński oraz Sebastian Sosiński
8 lipca 2015 godzina 19.00
ul Baśki Murmańskie 164
Modlin Twierdza
Wstęp wolny

 

Turystyka bez ryzyka.

Turystyka bez ryzyka.

Z duża radością informujemy że uprzejmie informuję, że Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło nową akcję informacyjną „Turystyka bez ryzyka”.
Na stronie internetowej www.turystykabezryzyka.gov.pl turyści znajdą niezbędne informacje jak przygotować się do wyjazdu w kraju i za granicę, by zminimalizować ryzyko „zmarnowania” urlopu. Upewnić się czy pomyśleli o wszystkim, sprawdzić jakie przysługują im prawa przy wyjazdach zorganizowanych itp.
To bardzo cenne inicjatywa pamiętajcie planujecie, szykujecie się do wyjazdu zajrzyjcie na stronę www.turystykabezryzyka.gov.pl .

czytaj więcej »
 

Smaki Doliny Wkry i Jarmark Średniowieczny

Smaki Doliny Wkry i Jarmark Średniowieczny

Piękna plażowa pogoda, i dwa wydarzenia, Smaki Doliny Wkry i Jarmark Średniowieczny to główne atrakcje nadchodzącego weekendu. Pogodę warto wykorzystać nad naszymi rzekami, na puszczańskich i innych leśnych ścieżkach, a ochłody można poszukać w kazamatach modlińskiej twierdzy. Warto wziąć udział w obu proponowanych wydarzeniach.

czytaj więcej »
 

Nowodworskie WOPR – proponuje na upały.

Nowodworskie WOPR – proponuje na upały.

Nadciąga upalny weekend, kto żyw szuka ochłody nad wodą. Rejsy katamaranem i wypożyczalnia kajaków to oferta nowodworskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na nadchodzące gorące dni.


Rejsy katamaranem:
katamaran zabiera na pokład łącznie 12 osób, kursy przez całe wakacje. Termin należy uzgodnić telefonicznie 513 786 219, tam też szczegółowe informacje o cenach i szczegółach rejsu.

Wypożyczalnia kajaków:
kajaki jedno i dwu osobowe.
Cennik:
1h - 10 zł
8h - 40 zł
Spływ kajakowy - 45 od 1 kajaka.
Możliwość również organizacji spływu kajakowego z dowiezieniem klienta do miejsca startu jak i odebranie klienta z miejsca docelowego.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Sukienna 14

kajaki jedno i dwu osobowe.
Cennik:
1h - 10 zł
8h - 40 zł
Spływ kajakowy - 45 od 1 kajaka.
Możliwość również organizacji spływu kajakowego z dowiezieniem klienta do miejsca startu jak i odebranie klienta z miejsca docelowego.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Sukienna 14

czytaj więcej »
 

ODM w Granicy nieczynny - w dniach 9-17 lipca.

ODM  w Granicy  nieczynny - w dniach 9-17 lipca.

Uwaga ważna informacja ze strony Kampinoskiego Parku Narodowego

"W dniach 9-17 lipca br. z powodu konserwacji zbiorów muzealnych Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Granicy będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy."

Prosimy o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu wakacyjnych wycieczek.

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 73 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.