Atrakcyjna sobota w KPN.

Kliknij aby powiększyć

Już po raz siódmy Dyrekcja i Pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego zapraszają na dzień otwarty w KPN. W sobotę piątego września od 10 do 16; w Izabelinie Centrum Edukacji w Izabelinie i Ośrodku Dydaktyczno- Muzealnym w Granicy czeka na gości całkiem sporo atrakcji. Miedzy innymi w Izabelinie - bezpłatne pod opieką przewodnika zwiedzanie ekspozycji stałej „Przyroda i historia Puszczy Kampinoskiej”, w Granicy zaś zwiedzanie Muzeum Puszczy Kampinoskiej, Chaty Kampinoskiej, wycieczki terenowe. Dodatkowo na polanie w Lipkowie; rajdy rowerowy i nordic walking, konkursy i zabawy dla dzieci oraz ognisko i poczęstunek. Warto zarezerwować sobie czas w sobotę na wizytę w Kampinoskim Parku Narodowym.
Więcej na stronie internetowej KPN
 

 

Wieża czerwona bez zmian.

Wieża czerwona bez zmian.

Koniec wakacji, na razie, nie spowodował zmian w udostępnianiu Wieży Czerwonej turystom indywidualnym. Tak jak wcześniej na tarasy widokowe można wejść w tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinach 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00, a w soboty i niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00 Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

Zwiedzanie Twierdzy Modlin

Zwiedzanie Twierdzy Modlin

Mamy nadzieję, że ta ciekawa i ważna inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin i przewodników z sekcji przewodników turystycznych Wojskowego Koła PTTK nr 1 „Bastion”spotka się dobrym przyjęciem odwiedzających Twierdzę Modlin.

Od soboty 22 sierpnia do końca września 2015 roku w każdą sobotę i niedzielę w Centrum Informacji Turystycznej przy Baśki Murmańskiej 164 w Modlinie Twierdzy o godzinie 11.00 na turystów indywidualnych czekał będzie przewodnik by oprowadzić chętnych po Twierdzy. Koszt udziału w zwiedzaniu to 25 zł od osoby plus wstępy ( 5zł - Wieża Czerwona, Koszary Obronne). Wycieczka dojdzie do skutku w przypadku zebrania się minimum sześciu osób.

czytaj więcej »
 

Wieża Tatarska bardziej dostępna.

Wieża Tatarska bardziej dostępna.

Od niedawna tarasy widokowe Wieży Tatarskiej są dostępne dla turystów indywidualnych nie tylko w weekendy. Codziennie od poniedziałku do piątku wystarczy być przy Bramie Kadetów (ul Bema 200c) o jednej z podanych godzin 10.00 12.00 14.00 16.00. by wejść na wieżę. Wstęp 5 zł, dzieci wchodzą za darmo.
W sobotę i niedzielę wieża czynna bez zmian od godziny 10 do 18. Zapraszamy

czytaj więcej »
 

Ściąga na upalny weekend.

Ściąga na upalny weekend.

W taką pogodę warto pobyć trochę nad, na, w wodzie. Co prawda wody w naszych rzekach ubywa ale kajakiem można jeszcze popływać. Poniżej ściąga z kontaktami do wypożyczalni kajaków. Warto wypożyczyć kajak, warto zasięgnąć języka gdzie da się pływać. Oczywiście lista nie jest pełna, staraliśmy się aby znalazła się na niej przynajmniej jedna wypożyczalnia nad każdą z naszych trzech rzek.

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 75 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.