Manewry Kabaretowe

Kliknij aby powiększyć

Zbliżają się VI Nowodworskie Manewry Kabaretowe. Już w następną sobotę 8 listopada 2014 w Hali Widowiskowo-Sportowej NOSiR wystąpią kabarety: Paranienormalni, Jurki, Kabaret Skeczów Męczących. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w Nowodworskim Ośrodku Kultury oraz w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Uwaga: Rodziny z trójką i większą liczbą dzieci, posiadające Nowodworską Kartę Familijną, mogą je kupić za pół ceny.
 

 

Weekend 1-2 listopada

Weekend 1-2 listopada

W najbliższy weekend 1 i 2 listopada nieczynne będą:
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, Tarasy widokowe Wieży Czerwonej, oraz Centrum Informacji Turystycznej. W sobotę 1 listopada nieczynne będą centra handlowe i większość sklepów.
Co będzie otwarte?. Między innymi:
Pierwszego listopada Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry czynne w godzinach 10:00-18:00. Można też będzie wpaść na kawę i ciastko do Kawiarni Szarow w godzinach 10.00-18.00.

czytaj więcej »
 

Centrum Informacji nieczynne od 1 do 3 listopada

Centrum Informacji nieczynne od 1 do 3 listopada

Informujemy że w dniach od soboty 1 listopada do poniedziałku 3 listopada Centrum Infrormacj Turystycznej będzie nieczynne. Przepraszamy i zapraszamy we wtorek  4 listopada od 10.00.

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem zaprasza.

Gospoda pod globusem zaprasza.

W środowy wieczór 29 października w Gospodzie pod globusem wieczór indyjski.  Tym razem gospoda zawita do Zajazdu Magnolia w Pomiechówku, a otwieramy tradycyjnie o 19.00.   Będzie ciekawie, pysznie, wesoło i egzotycznie, bo trzy dziewczyny opowiedzą o swojej wyprawie do Ladakhu. 

czytaj więcej »
 

Centrum Informacji Turystycznej czynne w niedzielę

Centrum Informacji Turystycznej czynne w niedzielę

Zakończenie wakacji, nadejście jesieni, przyniosło zmniejszenie liczby turystów przemierzających Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek. Mniej turystów w dni powszednie ale w weekendy jak na razie mamy sporo gości. Dlatego postanowiliśmy; Centrum Informacji Turystycznej nadal będzie czynne w niedzielę w godzinach 10-17.Czekamy na gości z mapkami, propozycjami ciekawych tras, obsługujemy szlak Baśki Murmańskiej. Doradzimy gdzie warto zajrzeć , podzielimy się drobnymi upominkami. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 64 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.