Migawki i Przyjaciele – wystawa fotograficzna

Kliknij aby powiększyć

Jeszcze do 9 stycznia 2015 można w galerii Gminnego Centrum Kultury w Łajskach oglądać wystawę prac członków Grupy Fotograficznej „Migawki” oraz zaprzyjaźnionych fotografów amatorów. Na 27 planszach fotografowie amatorzy prezentują swoje fotograficzne dokonania od: reportażu, przez zdjęcia krajobrazów, przyrody, portrety aż po specyficzne indywidualne spojrzenie na fotografię.


To druga wspólna wystawa grupy fotografów z Legionowa i okolic, którzy tym razem zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych artystów amatorów, niebędących członkami grupy. Zapraszamy do galerii GCK w Łajskach. Wcześniej wystawa gościła w holu legionowskiego ratusza a ostatnio w warszawskiej Cytadeli, z Łajsk z kolei trafi do Serocka.

 

Wietnamski wieczór w Gospodzie pod globusem

Wietnamski wieczór w  Gospodzie pod globusem

Jak zwykle przed świętami czas przyśpiesza. W Gospodzie pod globusem jeszcze słychać szum morskich fal, jeszcze pobrzmiewają skandynawskie klimaty, a tymczasem za progiem czeka Wietnam. W środę 10 grudnia gości gospody, w wielką egzotyczną podróż na półwysep Indochiński, zabierze Sebastian Sosiński. Będzie to opowieść o podróży przez Wietnam z północy na południe z krótkim wypadem do Kambodży. Będzie to spojrzenie na Wietnam z samolotu samochodu statku i roweru. Jak zwykle serdecznie zapraszamy, zapewniamy, że będzie ciekawie. Zabierzcie ciekawość i uśmiech i przychodźcie.Gospoda pod globusem - Wieczór wietnamski
Sebastian Sosiński
środa 10 grudnia 2014 r. godzina 19.00
siedziba LOT Trzech Rzek
ul Baśki Murmańskiej 164
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Wstęp wolny

 

czytaj więcej »
 

Spotkanie Historyczne - Szkolnictwo wojskowe

Spotkanie Historyczne - Szkolnictwo wojskowe

Z końcem roku kończymy kolejną edycję Spotkań Historycznych. W niedzielę 7 grudnia zapraszamy na ostatnią z czterech prelekcji z cyklu „Twierdza Modlin jako Garnizon Wojska Polskiego w okresie międzywojennym” Tym razem Włodzimierz Parfieniuk zajmie się tematem szkolnictwa wojskowego. Serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również na kolejną edycję Spotkań Historycznych w sezonie styczeń – czerwiec 2015. Szczegóły wkrótce.


„Twierdza Modlin jako Garnizon Wojska Polskiego w okresie międzywojennym”
Szkolnictwo wojskowe
Niedziela 7 grudnia godz. 11.00
ul. Baśki Murmańskiej 164
Prowadzi Włodzimierz Parfieniuk
Wstęp wolny

 

czytaj więcej »
 

Zmiana godzin pracy Centrum Informacji Turystycznej

Informujemy, że w dniach od 1 do 31 grudnia Centrum Informacji Turystycznej będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 - 16:00. W poniedziałki CIT nieczynne.

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem zaprasza.

Gospoda pod globusem zaprasza.

Będą morskie opowieści, a tego jeszcze w gospodzie nie było. W czwartek 27 listopada od godziny 19.00 będziemy w Gospodzie pod globusem z wypiekami na twarzach, z tęsknotą w sercach słuchać opowieści Aleksandra Hanusza. Poznamy Bałtyk od Mrzeżyna przez Bornholm, Chrinstianso do Szwecji (Kristianstad). Niezwykła w tym rejsie jest łajba. Niewielka odkrytopokładowa samodzielnie zbudowana łódź. Bałtycka wyprawa to na początek, co dalej?  Ciekawych zapraszamy do Gospody pod globusem. 

Gospoda pod globusem
27 listopada (czwartek) 2014r. godzina 19.00
Zajazd Magnolia w Pomiechówku.
Wstęp wolny
 

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 66 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.