XVII DNI NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO

Kliknij aby powiększyć

W sobotę 25 czerwca 2016 r ramach XVII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego zapraszamy mieszkańców i naszych gości na

spacer historyczny KRYMINALNE ZAGADKI NOWEGO DWORU
podczas którego proponujemy niekonwencjonalne spojrzenie na historię naszego miasta.
start godzina 10.00 siedziba Nowodworskiego Ośrodka Kultury Paderewskiego 1A

Natomiast wieczorem Władze Samorządowe zapraszają do Amfiteatru Miejskiego w Parku im. J. Wybickiego na koncert, w którym wystąpią:
godz. 19.00 zespół AVA – znany szerokiej publiczności z serialu Barwy Szczęścia, wokalistą zespołu jest Marek Molak występujący w serialu w roli Huberta;
godz. 21.00 DODA – królowa polskiego popu zaprezentuje nowodworskiej publiczności widowisko estradowe pt. "RIOTKA TOUR".

 

Wianki w dolinie Wkry

Z przyjemnością przekazujemy informację od organizatorów spływu kajakowego "Wianki w dolinie Wkry "- mamy jeszcze wolne miejsca. Nie zwlekajcie rezerwujcie sobie miejsce ruszajcie na kajakowy szlak.

http://pompa.pomiechowek.pl/zaproszenia/wianki-w-dolinie-wkry-formularz-zgloszeniowy/
Więcej informacji i regulamin tu:
http://pompa.pomiechowek.pl/zaproszenia/wianki-w-dolinie-wkry-splyw-kajakowy/

a formularz zgłoszeniowy tutaj:
http://pompa.pomiechowek.pl/zaproszenia/wianki-w-dolinie-wkry-formularz-zgloszeniowy/

czytaj więcej »
 

Etiopia- kraj, który łamie stereotypy.

Etiopia- kraj, który łamie stereotypy.

Tym razem Gospoda pod globusem, gościć będzie panią Marię Możdżyńską, która podzieli się z uczestnikami wieczoru relacją z Etiopii. Padną odpowiedzi na pytania o powody dla których trzeba odwiedzić ten kraj. Będzie jak zwykle ciekawie, pysznie i aromatycznie. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

Emigranci Mrożka, wernisaż "Cherchez la femme" oraz koncert Moriah Woods w Smoszewie

Emigranci Mrożka, wernisaż Podczas czerwcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 11 czerwca 2016 w Smoszewie zobaczymy Emigrantów Sławomira Mrożka, wernisaż fotografii "Cherchez la femme" oraz posłuchamy koncertu Moriah Woods.

Teatr "Studio K" z Krynicy-Zdrój wystąpi na festiwalu w Smoszewie ze sztuką Sławomira Mrożka "Emigranci" w reżyserii Jerzego Króla. To jeden z najwybitniejszych utworów nowożytnej dramaturgii światowej. Sztuka napisana przez Sławomira Mrożka w 1974 roku jest nadal aktualna. Spotykamy tu niemal wszystkie aspekty pojęcia „emigracja”: geograficzną i wewnętrzną. W sztuce występują - Saniwoj Król oraz Bartosz Dermont.

czytaj więcej »
 

Nie tylko Runmageddon

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 84 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.