Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego już rozdane

Kliknij aby powiększyć

Drodzy Turyści rozdaliśmy już wszystkie Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego. Wszystkim którzy z paszportem „w plecaku” ruszyli na turystyczne szlaki Mazowsza życzymy powodzenia w zbieraniu pieczątek i późniejszym losowaniu nagród.

Przypominamy że: na odwiedzenie obiektów konkursowych macie Państwo czas do października 2011, a na wytrwałych " zbieraczy   pieczątek" czeka wiele cennych nagród między innymi nawigacja samochodowa, nawigacja turystyczna.

czytaj więcej »
 

Długi weekend 13-15 sierpnia - godziny pracy.

Długi weekend 13-15 sierpnia -  godziny pracy.

Uprzejmie informujemy o godzinach pracy; Centrum Informacji Turystycznej, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz dostępności dla turystów indywidualnych Wieży Tarasów widokowych, w dniach tak zwanego długiego weekendu:

czytaj więcej »
 

Centrum Informacji Turystycznej gościło już ponad tysiąc turystów indywidualnych.

 Centrum Informacji Turystycznej  gościło już ponad tysiąc turystów indywidualnych.

Już ponad 1000 turystów indywidualnych odwiedziło nasze działające od 30 kwietnia Centrum Informacji Turystycznej. Na tysięcznego gościa, który odwiedził nas w niedziele 31 lipca czekał zestaw upominków promocyjnych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego CIT. Od kilku dni w centrum oprócz szczegółowych informacji na temat zwiedzania Twierdzy Modlin i innych atrakcyjnych miejsc w „Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek”, planów, mapek, folderów otrzymacie państwo Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego.

czytaj więcej »
 

Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego już do pobrania

Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego już do pobrania

Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Informacji Turystycznej po Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego. Posiadanie paszportu pozwoli Państwu połączyć przyjemność odwiedzania atrakcyjnych miejsc na Mazowszu z możliwościa wygrania cennych nagród. Dodatkow paszport doskonale podpowiada które miejsca na Mazowszu warto odwiedzić.

Akcja trwa do 31 października 2011 roku.

Szczegółowy regulamin w paszporcie oraz na stronie www.mazovia.pl

czytaj więcej »
 

Certyfikacja

Certyfikacja

Miło nam poinformować Państwa iż rozpoczęliśmy proces certyfikacji naszego Centrum Informacji Turystycznej. W dniu wczorajszym gościliśmy przedstawiciela Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, za pośrednictwem którego nasz zweryfikowany już wniosek trafi do Komisji Polskiej Organizacji Turystycznej.

czytaj więcej »
 

poprzednia 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 z 95 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.