Gra rozpoczęta

Kliknij aby powiększyć

12 września o godzinie 18.49 Generalny Sztab Gry Miejskiej opublikował pierwszy rozkaz - rozpoczęła się gra Zapal Świeczkę Bohaterom. Przed uczestnikami ponad dwa tygodnie zmagań z zagadkami i intensywnych poszukiwań w terenie. Uczestnicy powinni być gotowi do działań 13 września od godziny 16. Wraz ze startem gry na naszej stronie pojawił się Biuletyn Historyczny. Kolejne numery biuletynu mogą być pomocne przy poszukiwaniu "paczek" .


Wszystkim uczestnikom gry życzymy sukcesów.

czytaj więcej »
 

Jeszcze tylko parę dni do startu gry "Zapal świeczkę bohaterom"

Jeszcze tylko parę dni do startu gry

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek zaprasza do wzięcia udziału w Grze Miejskiej „Zapal Świeczkę Bohaterom”. Jej uczestnikiem może zostać każdy, kto znajdzie fanpage naszej organizacji na Facebook’u i dzięki zamieszczonym tam wskazówkom - jedną z kilkunastu paczek. Paczki ukryte są w miejscach, które odegrały istotną rolę w działaniach wojennych we wrześniu 1939 roku. Po ich odnalezieniu i odwiedzeniu danego miejsca pamięci, uczestnik musi zapalić tam symboliczny znicz.


Gra odbywa się na terenie gmin: Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Wieliszew i Kampinos. Trwa do 30 września, jednak przyłączyć się do niej można w każdej chwili. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają nagrody. Szczegóły oraz regulamin dostępne są na www.3rzeki.pl .
Nie czekaj ani chwili, Zapal Świeczkę Bohaterom już dziś!

czytaj więcej »
 

Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek - dożynki, pikniki, rajdy, manewry

  Magiczny Świat Wideł Trzech Rzek  - dożynki, pikniki, rajdy, manewry

Wiele się będzie działo w Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek w pierwszych dniach września. Już 3 i 10 września 2011 w gminach Wieliszew i Pomiechówek odbędą się gminne Dożynki połączone z turniejami sołectw. Gmina Czosnów zaprasza 10 września na V Czosnowski Rajd Rowerowy oraz na V Turniej Piłki Nożnej i Gminną Spartakiadę Szkół. Kampinos zaprasza 11 września na Eko-Piknik. Bogato zapowiada się też weekend 9-11 września w Nowym Dworze Mazowieckim . Miasto zaprasza na manewry kabaretowe i piknik rowerowy oraz na imprezy w Twierdzy Modlin. Szczegóły tych wszystkich przedsięwzięć znajdziecie Państwo w kalendarium imprez na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej bogatej oferty

czytaj więcej »
 

Europejskie Dni Dziedzictwa 2011 - dwie rekonstrukcje historyczne w Nowym Dworze Mazowieckim

Europejskie Dni Dziedzictwa 2011 - dwie rekonstrukcje historyczne  w  Nowym Dworze Mazowieckim

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Nowy Dwór Mazowiecki organizuje w dniach 10-11 września wydarzenie "Kamienie milowe- od przeszłości do teraźniejszości." W programie wydarzenia między innymi
10 września
Spotkanie pod tablicą I Portu Marynarki Wojennej – Liga Morska i Rzeczna (otwarcie uroczystości, złożenie meldunku, wystąpienia okolicznościowe, składanie kwiatów), Msza Św. Polowa w intencji poległych w obronie Ojczyzny (Pomnik Obrońców Modlina), Spotkanie Pokoleń, Rekonstrukcja Bitwy Napoleońskiej z 1813 r, Koncerty
11 września
Giełda Militarna (teren starego Elewatora), Start Mazovia MTB Marathon Osiedle Młodych, ul. Gen. Berlinga, Rekonstrukcja Obrony Modlina 1939 , Piknik rowerowy
Szczegóły

czytaj więcej »
 

Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego już rozdane

Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego już rozdane

Drodzy Turyści rozdaliśmy już wszystkie Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego. Wszystkim którzy z paszportem „w plecaku” ruszyli na turystyczne szlaki Mazowsza życzymy powodzenia w zbieraniu pieczątek i późniejszym losowaniu nagród.

Przypominamy że: na odwiedzenie obiektów konkursowych macie Państwo czas do października 2011, a na wytrwałych " zbieraczy   pieczątek" czeka wiele cennych nagród między innymi nawigacja samochodowa, nawigacja turystyczna.

czytaj więcej »
 

poprzednia 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.