Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego już do pobrania

Kliknij aby powiększyć

Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Informacji Turystycznej po Paszporty Turystyczne Województwa Mazowieckiego. Posiadanie paszportu pozwoli Państwu połączyć przyjemność odwiedzania atrakcyjnych miejsc na Mazowszu z możliwościa wygrania cennych nagród. Dodatkow paszport doskonale podpowiada które miejsca na Mazowszu warto odwiedzić.

Akcja trwa do 31 października 2011 roku.

Szczegółowy regulamin w paszporcie oraz na stronie www.mazovia.pl

czytaj więcej »
 

Certyfikacja

Certyfikacja

Miło nam poinformować Państwa iż rozpoczęliśmy proces certyfikacji naszego Centrum Informacji Turystycznej. W dniu wczorajszym gościliśmy przedstawiciela Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, za pośrednictwem którego nasz zweryfikowany już wniosek trafi do Komisji Polskiej Organizacji Turystycznej.

czytaj więcej »
 

W piątek 1 lipca biuro i informacja turystyczna nieczynne

W piątek 1 lipca biuro  i informacja turystyczna nieczynne

Informujemy że w piątek 1 lipca 2011 Centrum Informacji Turystycznej i Biuro Lokalnej organizacji Turystycznej Trzech Rzek będą nieczynne.

Przepraszamy zapraszamy ponownie w sobotę 2 lipca jak zwykle od godziny 9-tej

czytaj więcej »
 

Walne Zebranie Członków LOT Trzech Rzek

Walne Zebranie Członków LOT Trzech Rzek

W czwartek 30 czerwca w naszej siedzibie odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek. W pierwszej części zebrani przyjęli sprawozdania: merytoryczne i finansowe Zarządu LOT Trzech oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2010. Następnie po przerwie wysłuchali informacji Prezesa LOT Trzech rzek o działaniach organizacji w I półroczu 2011.
 

czytaj więcej »
 

Nowa strona - zapraszamy

Nowa strona - zapraszamy

Szanowni Państwo,
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nasza organizacja sukcesywnie wdraża rozwiązania mające na celu usprawnienia przepływu informacji. W dniu dzisiejszym mam niezwykłą przyjemność zainaugurować nową odsłonę naszego serwisu internetowego. Pragniemy, aby nasza strona stała się miejscem przyjaznym zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i odwiedzających nas turystów. Już dziś możecie Państwo korzystać z informacji prezentowanych w zmodyfikowanym systemie newsów, kalendarzu imprez oraz katalogu zabytków i atrakcji turystycznych. Mam nadzieję, że nowe funkcje naszego serwisu przypadną Państwu do gustu i ułatwią podróże po Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek.
 

czytaj więcej »
 

poprzednia 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 z 94 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.