Paczka pierwsza - kilka zdjęć, garść szczegółów.

Kliknij aby powiększyć

Z dużym niepokojem czekaliśmy 13 września na pierwsze sygnały na pierwsze reakcje na start gry. Na szczęście czekaliśmy niewiele ponad godzinę. Rozkaz uaktywniający pierwszą paczkę pojawił się na facebooku o 16.06. Pierwszy meldunek o wykonaniu zadania dotarł na nasz serwer o 17.44. Mateusz Jaromin był tym pierwszym. Dalej już poszło.

czytaj więcej »
 

Meldunek z pola gry

Meldunek z pola gry

Od 13 września na obszarze gmin członkowskich Lokalnej Organizacji turystycznej toczy się gra Zapal Świeczkę Bohaterom. Gra w największym skrócie polega na odnajdywaniu ukrytych w różnych miejscach związanych z kampanią wrześniową 1939 roku, paczek. W paczkach są instrukcje, co do dalszego postępowania. Dziś 23 września na obszarze gry są jest aktywnych 5 obiektów. Dwie paczki zostały już „wyczerpane” z zadań. W najbliższych dniach uaktywnimy kolejne obiekty - ostatni 29 września.
Paczki wyłączone z gry to:

  • Paczka nr 1 ukryta w prochowni w której, we wrześniu 1939 mieściło się stanowisko dowodzenia dowódcy obrony twierdzy – w tym zadaniu wskazówka z rozkazu sprawiła nieco kłopotu niektórym poszukiwaczom
  • Paczka nr 3 ukryta na teranie kościoła w Górkach - tu wszystkim w sztabie „nocnym natarciem” zaimponował „Szuwarek”

Więcej szczegółów dotyczących „wyczerpanych paczek” oraz zdjęcia już wkrótce.

czytaj więcej »
 

W piatek 23 września CIT i Biuro LOT Trzech Rzek nieczynne.

W piatek 23 września CIT i Biuro LOT Trzech Rzek  nieczynne.

Informujemy ze w piątek 23 września Centrum Informacji Turystycznej oraz Biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek będą nieczynne.

czytaj więcej »
 

Ostatni tegoroczny weekend akcji „Twierdza Bliska Sercu”

Ostatni tegoroczny weekend akcji „Twierdza Bliska Sercu”

Jeszcze tylko w najbliższą sobotę i niedzielę 24 i 25 września członkowie Towarzystwa Przyjaciół Twierdzy Modlin pełnią społeczny dyżur udostępniając turystom indywidualnym wstęp na Wieżę Tatarską. Zapraszamy na wieżę w godzinach od 10 do 18. Kolejna okazja podziwiania panoramy okolic Twierdzy dopiero w maju 2012.

czytaj więcej »
 

Zaproszenie na objazd budowy Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa - Modlin

Zaproszenie na objazd budowy  Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa - Modlin

Jeżeli chcesz na żywo zobaczyć postępy budowy Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa - Modlin zapraszamy w piątek 23 września. Bezpłatny dojazd na lotnisko z Placu Solnego i Dworca PKP Modlin (ul. Mieszka I).

Szczegóły na plakacie

czytaj więcej »
 

poprzednia 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 z 94 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.