SFK - w lutym

Kliknij aby powiększyć

Tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca zapraszamy na kolejną edycję Smoszewskiego Festiwalu Kultury tym razem organizatorzy zapraszają na dwa koncerty, jazz, elektryczne skrzypce oraz wystawę modeli i szkiców budowli architektonicznych.

Sobota 11 lutego  2017 start o godzinie 18.00

Hostel w Smoszewie

Wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Gruzja, kobiety i wino.

Gospoda pod globusem - Gruzja, kobiety i wino.

Od wizyty w Gruzji zaczynamy spotkania w Gospodzie pod globusem w 2017 roku. W środę 25 stycznia gospoda zaprasza do Zajazdu Magnolia w Pomiechówku. Skąd Agnieszka Drzazgowska i Katarzyna Cieślak zabiorą nas do kraju pełnego przemiłych ludzi, niesamowitych krajobrazów, pełnego historii i zabytków. Prosimy o zabranie ze sobą ciekawości i uśmiechu, będzie jak zwykle pięknie ekscytująco zabawnie i pysznie,. Serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny

czytaj więcej »
 

SFK -edycja styczniowa

SFK -edycja styczniowa

Tradycyjnie w drugą sobotę każdego miesiąca w Smoszewie odbywają się wydarzenia Smoszewskiego Festiwalu Kultury. Nie inaczej będzie w 14 stycznia. Tym razem:organizatorzy zapraszają na:

  - Spektakl "Mąż i Żona" Aleksandra Fredry

  - Koncert Henry No Hurry!

  - Wystawę prac Sergiusza Sachno "Aktorzy

Sobota 14 stycznia 2017 start o godzinie 18.00

Hostel w Smoszewie

czytaj więcej »
 

Zmiana ekspozycji w muzeum.

Zmiana ekspozycji w muzeum.

Od dziś 9 stycznia 2017 do przełomu marca i kwietnia będzie trwał remont w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. W tym czasie dla zwiedzających dostępna będzie jedynie wystawa plenerowa w parku obok budynku muzeum przy Baśki Murmańskiej 164.
Centrum informacji pracuje bez zmian od wtorku do niedzieli w godzinach 10 – 17. Serdecznie zapraszamy do CIT i na wystawę w parku

czytaj więcej »
 

Dłuższy weekend 6-8 stycznia

Dłuższy weekend 6-8 stycznia

Już z chwilę rozpoczyna się pierwszy przedłużony weekend w 2017 roku. Piątek 6 stycznia Święto Trzech Króli to dzień świąteczny, w którym nie pracuje większość instytucji i dużych sklepów. Poniżej garść przydatnych informacji na temat działania placówek kultury, rekreacji na terenie działania LOT Trzech Rzek . I tak:
W piątek 6 stycznia
- w godzinach 10-17 czynne będą Centrum Informacji Turystycznej i Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin przy Baśki Murmańskiej 164 w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy,
- na godzinę 18.30 zapraszamy do Sali koncertowej im Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie na koncert kolęd.

czytaj więcej »
 

poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.