Informator Świąteczny

Kliknij aby powiększyć


Uwaga !!! W okresie świątecznym nie będzie można odwiedzić ośrodków edukacyjnych Kampinoskiego Parku Narodowego zarówno Centrum Edukacji w Izabelinie jaki i Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy będą nieczynne w dniach 15-17 kwietnia 2017 r.
W tych dniach także Muzeum Miejsce Pamięci w Palmirach będzie nieczynne


W poniedziałek 17 kwietnia w godzinach 11.00 – 16.30. czynne będą Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Przypominamy CIT i Muzeum znajdują się w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164.

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
 

Wiosenne klimaty na Festiwalu w Smoszewie

Wiosenne klimaty na Festiwalu w Smoszewie


Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, 8 kwietnia odbędzie się czwarta w tym roku edycja Smoszewskiego Festiwalu Kultury. Usłyszymy zespół Hollow Quartet, półfinalistów X edycji Must Be The Music i zobaczymy piękne obrazy Anny Szyszki. Pojawią się też piękne rzeczy ze sklepu „Cztery kąty”.

czytaj więcej »
 

Cztery żywioły i autostop w Gospodzie pod globusem.

Cztery żywioły i autostop w Gospodzie pod globusem.

W najbliższy czwartek 30 marca Gospoda pod globusem zaprasza na autostopową podróż dookoła Islandii. Naszymi gośćmi będą Joanna i Adam Wnukowie , którzy przez miesiąc podróżowali po tej wyspie. Będzie jak zwykle w gospodzie ciekawie i pysznie. Można będzie wysłuchać ciekawej opowieści o wyspie wikingów wulkanów i gejzerów

czytaj więcej »
 

SFK -edycja marzec 2017

SFK -edycja marzec 2017

Kwartet smyczkowy Espresso, Wystawa fotografii z wyprawy do Azji to wydarzenia marcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury. Espresso gra klasykę, jazz, muzykę filmową, taneczną, country oraz najpopularniejsze melodie z musicali. Zdjęcia Izy Rudak oddają moment tę zatrzymaną w kadrze chwilę biegnącego życia chwilę.

Smoszewo 1A
godz. 18:00

Wstęp wolny!!!

czytaj więcej »
 

Południowe Indie i Szeszele w Gospodzie pod globusem.

Południowe Indie i Szeszele w Gospodzie pod globusem.

W najbliższy czwartek 27 lutego będziemy gościć w Gospodzie pod globusem Agatę Magier, która opowie o swojej sprinterskiej podróży po południowych Indiach połączonej z niespełna dwudniowym pobytem na Seszelach. Będzie jak zwykle ciekawie ekscytująco i pysznie. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

poprzednia 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.