Smoszewski Festiwal Kultury w maju

Kliknij aby powiększyć

Dwa wydarzenia majowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury to


"Dolne partie – musical intymny” to podróż do kobiecego świata intymności. Ten godzinny mini-musical jest grany nieprzerwanie od 2004 roku. Ma swoich stałych fanów, którzy sztukę widzieli kilka lub kilkanaście razy.

Wystawa obrazów Anny Ślusarskiej -  artystki  od lat zajmującej  się malarstwem intuicyjnym,  która maluje przede wszystkim Anioły.

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Co Wy wiecie o Rosji?

Gospoda pod globusem - Co Wy wiecie o Rosji?


W najbliższą środę 10 maja Gospoda pod globusem otworzy swoje podwoje w gościnnym Zajeździe Magnolia w Pomiechówku. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Jackiem Mateckim pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą, reżyserem i autorem książek "Co Wy,...,wiecie o Rosji" i "Dramat Numer Trzy" , których tematyka związana jest z Rosją. Będzie jak zwykle ekscytująco i pysznie, Serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny.

czytaj więcej »
 

Majówka, co gdzie kiedy.

Majówka, co gdzie kiedy.

Rozkład jazdy na przedłużony weekend

Nowy Dwór Mazowiecki
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
czynne w dniach 29.04 – 3. 05 w godzinach 10 – 17.
bilety wstępu: normalny 8zł ulgowy 4 zł.


Wieża Czerwona
czynna w dniach 29.04-3.05 w godzinach 10 - 18
wstęp 5 zł


Podziemia Frontu Księcia Warszawskiego – Front Modlin
czynne w dniach 29.04-3.05 w godzinach 11-16
wstęp 5zł

Centrum Informacji Turystycznej
czynne w dniach 29.04 -3.05 w godzinach 10-17

Pomiechówek

Park Linowy
czynny w dniach 29.04 - 3.05 w godzinach 11-18

czytaj więcej »
 

Inauguracja sezonu turystycznego na Mazowszu

czytaj więcej »
 

Serdeczne Życzenia

czytaj więcej »
 

poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.