Weekendowy rozkład jazdy - 15-18 czerwca 2017

Kliknij aby powiększyć<

Nowy Dwór Mazowiecki

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
czynne w godzinach 10 – 17.
bilety wstępu: normalny 8zł ulgowy 4 zł.


Wieża Czerwona
czynna w dniach w godzinach 10 - 18
wstęp 5 zł


Podziemia Frontu Księcia Warszawskiego – Front Modlin
czynne 15.06 w godzinach 10-15 oraz 17 i 18 .06. w godzinach 11-16
wstęp 5zł

Centrum Informacji Turystycznej
czynne w codziennie w godzinach 10-17

Pomiechówek

Park Linowy
czynny w godzinach 11-18

Przypominamy że 15 czerwca (Boże Ciało) nieczynne ośrodki Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie i Granicy, Muzeum w Palmirach a także galerie handlowe i duże sklepy

czytaj więcej »
 

Wiosenna edycja spływu 3RZEKI.

 W sobotę  10 czerwca spotykamy się na wiosennej edycji spływu 3RZEKI.  Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Wiosenna trasa to odcinek Wisły od przystani Młociny (Warszawa) do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Spływ zakończy się na plaży „Twierdza Modlin”. Pokonamy wspólnie 26 km. Płyniemy wg preferencji własnych (dwójkami lub jedynkami). Nie trzeba być medalistą olimpijskim żeby pokonać ten dystans. Pływanie Wisłą nie jest niebezpieczne. Spływ zakończymy przy wspólnym ognisku i ciepłym posiłku. Zgłoszenia tylko za pośrednictwem formularza https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeH-fMi6_GjC6oHBGpNrWargMIjcJTqEfdTgoepCdLkPBnW3g/viewform

czytaj więcej »
 

Smoszewski Festiwal Kultury w maju

Smoszewski Festiwal Kultury w maju

Dwa wydarzenia majowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury to


"Dolne partie – musical intymny” to podróż do kobiecego świata intymności. Ten godzinny mini-musical jest grany nieprzerwanie od 2004 roku. Ma swoich stałych fanów, którzy sztukę widzieli kilka lub kilkanaście razy.

Wystawa obrazów Anny Ślusarskiej -  artystki  od lat zajmującej  się malarstwem intuicyjnym,  która maluje przede wszystkim Anioły.

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Co Wy wiecie o Rosji?

Gospoda pod globusem - Co Wy wiecie o Rosji?


W najbliższą środę 10 maja Gospoda pod globusem otworzy swoje podwoje w gościnnym Zajeździe Magnolia w Pomiechówku. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Jackiem Mateckim pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą, reżyserem i autorem książek "Co Wy,...,wiecie o Rosji" i "Dramat Numer Trzy" , których tematyka związana jest z Rosją. Będzie jak zwykle ekscytująco i pysznie, Serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny.

czytaj więcej »
 

Majówka, co gdzie kiedy.

Majówka, co gdzie kiedy.

Rozkład jazdy na przedłużony weekend

Nowy Dwór Mazowiecki
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
czynne w dniach 29.04 – 3. 05 w godzinach 10 – 17.
bilety wstępu: normalny 8zł ulgowy 4 zł.


Wieża Czerwona
czynna w dniach 29.04-3.05 w godzinach 10 - 18
wstęp 5 zł


Podziemia Frontu Księcia Warszawskiego – Front Modlin
czynne w dniach 29.04-3.05 w godzinach 11-16
wstęp 5zł

Centrum Informacji Turystycznej
czynne w dniach 29.04 -3.05 w godzinach 10-17

Pomiechówek

Park Linowy
czynny w dniach 29.04 - 3.05 w godzinach 11-18

czytaj więcej »
 

poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.