Spływ kajakowy 3RZEKI - LATO ruszają zgłoszenia

 

Już  przyjmujemy zgłoszenia uczestników drugiej edycji Spływu Kaljakowego 3Rzeki -Lato.

Tu znajdziecie

Formularz zgłoszeniowy

 

9 września rusza druga edycja naszej nowej imprezy kajakowej. Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Na 22 km trasie trzeba będzie wykonać trzy zadania, dzięki którym każdy z uczestników będzie miał szansę wygrania wspaniałych nagród. Nie liczy się czas, liczy się dobra zabawa. Wsród nagród znajduje się kajak i wiele niespodzianek. Koszt uczestnictwa w imprezie to 50 zł, 60 zł i 70 zł od osoby. Im wcześniej się zapiszesz, tym mniej płacisz. Płyniemy "dwójkami" trasą wyznaczoną na rzekach: Wkra - Narew - Wisła. Finał imprezy odbędzie się w malowniczo położonym pałacu w Smoszewie. Zapraszamy!

Szczegóły z zakładce

czytaj więcej »
 

Filmowa gra miejska odwołana.

Filmowa gra miejska odwołana.

Z powodu potężnej nawałnicy, jaka 29 czerwca przeszła nad Twierdzą Modlin i szkód, jakie wyrządziła na zaplanowanej trasie filmowa gra miejska 1 lipca nie odbędzie się. Wydarzenie zrealizujemy w innym terminie.

Z tych samych powodów wstęp na dziedziniec koszar w dniach 1-2 lipca będzie niemożliwy. Dla ruchu turystycznego pozostaje udostępnione wejście na Wieżę Czerwoną oraz wystawę w pomieszczeniach wieży. Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci i młodzież do 18 roku życia za darmo.

czytaj więcej »
 

Filmowa gra miejska po Twierdzy Modlin

Filmowa gra miejska po Twierdzy Modlin

Zobacz na żywo miejsca znane z kultowych polskich filmów. Weź udział w niezwykłej grze miejskiej. Już 1 lipca!

Nawet jeśli nie byłeś jeszcze w Twierdzy Modlin, z całą pewnością widziałeś ją już na ekranie! 1 lipca będziesz miał okazję na własne oczy zobaczyć miejsca, w których powstawały sceny do takich produkcji jak „Miasto’44”, „Killer”, „Pan Tadeusz”, „CK Dezerterzy”, „1920. Bitwa Warszawska”, „Czas honoru” i wielu, wielu innych. Twierdzę Modlin wprost pokochali filmowcy i idziemy o zakład, że Ty także nie pozostaniesz wobec niej obojętny.

tekst i zdjęcia informacja prasowa UM Nowy Dwór Mazowiecki

czytaj więcej »
 

Weekendowy rozkład jazdy - 15-18 czerwca 2017

Weekendowy rozkład jazdy - 15-18 czerwca 2017<

Nowy Dwór Mazowiecki

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
czynne w godzinach 10 – 17.
bilety wstępu: normalny 8zł ulgowy 4 zł.


Wieża Czerwona
czynna w dniach w godzinach 10 - 18
wstęp 5 zł


Podziemia Frontu Księcia Warszawskiego – Front Modlin
czynne 15.06 w godzinach 10-15 oraz 17 i 18 .06. w godzinach 11-16
wstęp 5zł

Centrum Informacji Turystycznej
czynne w codziennie w godzinach 10-17

Pomiechówek

Park Linowy
czynny w godzinach 11-18

Przypominamy że 15 czerwca (Boże Ciało) nieczynne ośrodki Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie i Granicy, Muzeum w Palmirach a także galerie handlowe i duże sklepy

czytaj więcej »
 

Wiosenna edycja spływu 3RZEKI.

 W sobotę  10 czerwca spotykamy się na wiosennej edycji spływu 3RZEKI.  Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Wiosenna trasa to odcinek Wisły od przystani Młociny (Warszawa) do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Spływ zakończy się na plaży „Twierdza Modlin”. Pokonamy wspólnie 26 km. Płyniemy wg preferencji własnych (dwójkami lub jedynkami). Nie trzeba być medalistą olimpijskim żeby pokonać ten dystans. Pływanie Wisłą nie jest niebezpieczne. Spływ zakończymy przy wspólnym ognisku i ciepłym posiłku. Zgłoszenia tylko za pośrednictwem formularza https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeH-fMi6_GjC6oHBGpNrWargMIjcJTqEfdTgoepCdLkPBnW3g/viewform

czytaj więcej »
 

poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.