Majówka, co gdzie kiedy.

Kliknij aby powiększyć

Rozkład jazdy na przedłużony weekend

Nowy Dwór Mazowiecki
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
czynne w dniach 29.04 – 3. 05 w godzinach 10 – 17.
bilety wstępu: normalny 8zł ulgowy 4 zł.


Wieża Czerwona
czynna w dniach 29.04-3.05 w godzinach 10 - 18
wstęp 5 zł


Podziemia Frontu Księcia Warszawskiego – Front Modlin
czynne w dniach 29.04-3.05 w godzinach 11-16
wstęp 5zł

Centrum Informacji Turystycznej
czynne w dniach 29.04 -3.05 w godzinach 10-17

Pomiechówek

Park Linowy
czynny w dniach 29.04 - 3.05 w godzinach 11-18

czytaj więcej »
 

Inauguracja sezonu turystycznego na Mazowszu

czytaj więcej »
 

Serdeczne Życzenia

czytaj więcej »
 

Informator Świąteczny

Informator Świąteczny


Uwaga !!! W okresie świątecznym nie będzie można odwiedzić ośrodków edukacyjnych Kampinoskiego Parku Narodowego zarówno Centrum Edukacji w Izabelinie jaki i Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy będą nieczynne w dniach 15-17 kwietnia 2017 r.
W tych dniach także Muzeum Miejsce Pamięci w Palmirach będzie nieczynne


W poniedziałek 17 kwietnia w godzinach 11.00 – 16.30. czynne będą Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Przypominamy CIT i Muzeum znajdują się w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164.

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
 

Wiosenne klimaty na Festiwalu w Smoszewie

Wiosenne klimaty na Festiwalu w Smoszewie


Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, 8 kwietnia odbędzie się czwarta w tym roku edycja Smoszewskiego Festiwalu Kultury. Usłyszymy zespół Hollow Quartet, półfinalistów X edycji Must Be The Music i zobaczymy piękne obrazy Anny Szyszki. Pojawią się też piękne rzeczy ze sklepu „Cztery kąty”.

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 94 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.