Weekend w Twierdzy Modlin

Kliknij aby powiększyć

W sobotę i niedzielę 21 i 22 października zapraszamy do:
Garnizonu Modlin (Koszary i Wieżą Czerwona) w godzinach 10 - 18
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin w godzinach 10 – 17

Korytarze podziemne Frontu Księcia Warszawskiego można będzie zwiedzać w sobotę 21 października od godziny 11.30 do 17. W niedzielę wszystko zależy od pogody, będziemy informować na profilu CIT na fb.

Przez cały weekend dostępne będą szlaki turystyczne Twierdzy w tym Szlak Baśki Murmańskiej
Serdecznie zapraszamy

Murmańskiej
Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
 

Spływ kajakowy 3Rzeki Jesień. Narew.

Spływ kajakowy 3Rzeki Jesień. Narew.

Już sobotę 28 października kolejna edycja spływu kajakowego 3Rzeki - jesień. Popłyniemy Narwią, z pod zapory w Dębe do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Do przepłynięcia odcinek 19 km. Tym spływem domykamy tegoroczny cykl spływów 3Rzeki. Wystartowaliśmy już pierwszego stycznia zimowym spływem Wkrą. Wiosna to była Wisła. Jesień - spływ trzema rzekami Wkra - Narew - Wisła. Serdecznie zapraszamy.

szczegóły

czytaj więcej »
 

Uroczystości z okazji 78 rocznicy obrony Twierdzy Modlin

czytaj więcej »
 

Kajak do zobaczenia w CH HIT

Kajak do zobaczenia w CH HIT

Główna nagroda w spływie 3rzeki wpłynęła właśnie do Centrum Handlowego HIT w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam możecie naocznie sprawdzić czy mówiliśmy prawdę wychwalając kajak ufundowany przez Kanokajaki Jacka Ośko. Perception Carolina 12 w wersji wyprawowej to wysokiej klasy, super wygodny kajak turystyczno-ekspedycyjny dla początkujących i zaawansowanych kajakarzy.Wyposażony w 2 hermetyczne luki bagażowe, olinowanie, mapnik, siedzenie i oparcie z wyściółkami neoprenowymi.

Więcej o spływie znajdziecie na stronie www.splyw.3rzeki.pl

czytaj więcej »
 

UWAGA 9 sierpnia CIT i Muzeum pracują krócej

UWAGA  9 sierpnia CIT i Muzeum pracują krócej

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy że 9 sierpnia 2017 roku Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą czynne do godziny 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.