Kajak do zobaczenia w CH HIT

Kliknij aby powiększyć

Główna nagroda w spływie 3rzeki wpłynęła właśnie do Centrum Handlowego HIT w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam możecie naocznie sprawdzić czy mówiliśmy prawdę wychwalając kajak ufundowany przez Kanokajaki Jacka Ośko. Perception Carolina 12 w wersji wyprawowej to wysokiej klasy, super wygodny kajak turystyczno-ekspedycyjny dla początkujących i zaawansowanych kajakarzy.Wyposażony w 2 hermetyczne luki bagażowe, olinowanie, mapnik, siedzenie i oparcie z wyściółkami neoprenowymi.

Więcej o spływie znajdziecie na stronie www.splyw.3rzeki.pl

czytaj więcej »
 

UWAGA 9 sierpnia CIT i Muzeum pracują krócej

UWAGA  9 sierpnia CIT i Muzeum pracują krócej

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy że 9 sierpnia 2017 roku Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą czynne do godziny 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej »
 

Spływ kajakowy 3RZEKI - LATO ruszają zgłoszenia

 

Już  przyjmujemy zgłoszenia uczestników drugiej edycji Spływu Kaljakowego 3Rzeki -Lato.

Tu znajdziecie

Formularz zgłoszeniowy

 

9 września rusza druga edycja naszej nowej imprezy kajakowej. Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Na 22 km trasie trzeba będzie wykonać trzy zadania, dzięki którym każdy z uczestników będzie miał szansę wygrania wspaniałych nagród. Nie liczy się czas, liczy się dobra zabawa. Wsród nagród znajduje się kajak i wiele niespodzianek. Koszt uczestnictwa w imprezie to 50 zł, 60 zł i 70 zł od osoby. Im wcześniej się zapiszesz, tym mniej płacisz. Płyniemy "dwójkami" trasą wyznaczoną na rzekach: Wkra - Narew - Wisła. Finał imprezy odbędzie się w malowniczo położonym pałacu w Smoszewie. Zapraszamy!

Szczegóły z zakładce

czytaj więcej »
 

Filmowa gra miejska odwołana.

Filmowa gra miejska odwołana.

Z powodu potężnej nawałnicy, jaka 29 czerwca przeszła nad Twierdzą Modlin i szkód, jakie wyrządziła na zaplanowanej trasie filmowa gra miejska 1 lipca nie odbędzie się. Wydarzenie zrealizujemy w innym terminie.

Z tych samych powodów wstęp na dziedziniec koszar w dniach 1-2 lipca będzie niemożliwy. Dla ruchu turystycznego pozostaje udostępnione wejście na Wieżę Czerwoną oraz wystawę w pomieszczeniach wieży. Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci i młodzież do 18 roku życia za darmo.

czytaj więcej »
 

Filmowa gra miejska po Twierdzy Modlin

Filmowa gra miejska po Twierdzy Modlin

Zobacz na żywo miejsca znane z kultowych polskich filmów. Weź udział w niezwykłej grze miejskiej. Już 1 lipca!

Nawet jeśli nie byłeś jeszcze w Twierdzy Modlin, z całą pewnością widziałeś ją już na ekranie! 1 lipca będziesz miał okazję na własne oczy zobaczyć miejsca, w których powstawały sceny do takich produkcji jak „Miasto’44”, „Killer”, „Pan Tadeusz”, „CK Dezerterzy”, „1920. Bitwa Warszawska”, „Czas honoru” i wielu, wielu innych. Twierdzę Modlin wprost pokochali filmowcy i idziemy o zakład, że Ty także nie pozostaniesz wobec niej obojętny.

tekst i zdjęcia informacja prasowa UM Nowy Dwór Mazowiecki

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.