CIT i Muzeum - w okresie świąteczno-noworocznym

Kliknij aby powiększyć

Uprzejmie informujemy iż w okresie świąteczno-noworocznym Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne w dniach : 24 - 25 grudnia 2017 r. oraz 1 stycznia 2018r.

We wtorek 26 grudnia ( drugi dzień Świąt) CIT i Muzeum zapraszają w godzinach 11.00 - 16.00 (będą świąteczne niespodzianki).

W Sylwestra - 31 grudnia 2017 Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin czynne od 10 do 15, a w Święto Trzech Króli 6 stycznia 2018 r. pracują w godzinach 10 - 17.


Centrum Informacji Turystycznej
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
ul. Baśki Murmańskiej 164,
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Czynne w godzinach 10.00 - 17.00

czytaj więcej »
 

3Rzeki Zima 2018. Noworoczny spływ kajakowy.

Już 1 stycznia 2018r. spotykamy się na zimowej, noworocznej edycji spływu kajakowego 3RZEKI. Zimowa trasa to odcinek dolnej Wkry od miejscowości Śniadówko aż do ujścia w Nowym Dworze Mazowieckim. Pokonamy wspólnie 18 km. Spływ zakończymy na plaży w Twierdzy Modlin przy wspólnym ognisku i ciepłym posiłku.

czytaj więcej »
 

UWAGA !!! - 16 listopada CIT i Muzeum czynne do 14.

UWAGA !!! - 16 listopada CIT i Muzeum czynne do 14.

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że 16 października 2017 roku Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą czynne do godziny 14.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej »
 

II Bieg Orła w Czosnowie

II Bieg Orła w Czosnowie

Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie "Orzeł", Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów, Harcerstwo w Gminie Czosnów oraz Gmina Czosnów zapraszają w dniu 12 listopada 2017 roku na II Bieg Orła, nad którym honorowo objął patronat "Król Sparty" - Andrzej Radzikowski.

WYBIEGAJ Z NAMI ORŁA!

Tegorocznym gościem honorowym będzie Grzegorz Targoński - polski łucznik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, zdobywca srebrnego medalu Mistrzostw Świata juniorów, olimpijczyk z Sydney, miłośnik biegania i organizator imprez biegowych.

Partnerem wydarzenia są:
- Łomiankowska Grupa Biegowa
- Rozbiegamy Nowy Dwór

II Bieg Orła jest sposobem na wspólne świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę, a także na przypomnienie historii przedwojennego pomnika z Czosnowa. Jest również formą pozyskiwania środków na rzecz odbudowy pomnika niepodległości. Dzięki dużemu wsparciu sponsorów i deklaracji pomocy ze strony wolontariuszy, środki zebrane podczas zapisów w całości zostaną przekazane na fundusz odbudowy pomnika.

szczegóły w zakładce II Bieg Orła - Czosnów

Tu znajdziesz:


- Relację z I Biegu Orła w 2016


- Regulamin Biegu


- Oświadczenie Rodzica Zawodnika Niepełnoletniego


- Oświadczenie Zawodnika

czytaj więcej »
 

W środę 1 listopada CIT nieczynne.

W środę 1 listopada CIT nieczynne.

W środę 1 listopada 2017 nieczynne będą:

Centrum Informacji Turystycznej
Front Księcia Warszawskiego (podziemia)
Garnizon Modlin (Wieża Czerwona i Koszary Obronne)
w Twierdzy Modlin oraz placówki Kampinoskiego Parku Narodowego
Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny KPN w Granicy i Centrum Edukacji KPN w Izabelinie


Natomiast Muzeum Miejsce Pamięci - Palmiry będzie czynne w godzinach 10-16.

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.