Kurs przewodnicki po Kampinoskim Parku Narodowym

Z ogromną przyjemnością przekazujemy zaproszenie na kurs przewodnicki organizowany przez Warszawskie Koło Przewodników Terenowych PTTK i Kampinoski Park Narodowy.

czytaj więcej »
 

Projekt „Stacja Pomiechówek”

Projekt „Stacja Pomiechówek”

Od wielu lat dotychczasowy pomnik, upamiętniający ofiary akcji zbrojnej załogi Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” 28.08.1950, usytuowany przy stacji kolejowej wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców Pomiechówka. Panuje opinia o "niesłusznej" proweniencji pomnika, wynikająca z niewiedzy, niedostatecznej edukacji o lokalnej historii i jej zawiłościach.

czytaj więcej »
 

CIT i Muzeum - w okresie świąteczno-noworocznym

CIT i Muzeum - w okresie świąteczno-noworocznym

Uprzejmie informujemy iż w okresie świąteczno-noworocznym Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne w dniach : 24 - 25 grudnia 2017 r. oraz 1 stycznia 2018r.

We wtorek 26 grudnia ( drugi dzień Świąt) CIT i Muzeum zapraszają w godzinach 11.00 - 16.00 (będą świąteczne niespodzianki).

W Sylwestra - 31 grudnia 2017 Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin czynne od 10 do 15, a w Święto Trzech Króli 6 stycznia 2018 r. pracują w godzinach 10 - 17.


Centrum Informacji Turystycznej
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
ul. Baśki Murmańskiej 164,
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Czynne w godzinach 10.00 - 17.00

czytaj więcej »
 

3Rzeki Zima 2018. Noworoczny spływ kajakowy.

Już 1 stycznia 2018r. spotykamy się na zimowej, noworocznej edycji spływu kajakowego 3RZEKI. Zimowa trasa to odcinek dolnej Wkry od miejscowości Śniadówko aż do ujścia w Nowym Dworze Mazowieckim. Pokonamy wspólnie 18 km. Spływ zakończymy na plaży w Twierdzy Modlin przy wspólnym ognisku i ciepłym posiłku.

czytaj więcej »
 

UWAGA !!! - 16 listopada CIT i Muzeum czynne do 14.

UWAGA !!! - 16 listopada CIT i Muzeum czynne do 14.

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że 16 października 2017 roku Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą czynne do godziny 14.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.