Spacer po Mazowszu – Twierdza na szóstkę.

Kliknij aby powiększyć

W ramach otwarcia sezonu turystycznego na Mazowszu LOT Trzech Rzek organizuje 14 kwietnia w sobotę spacer pod hasłem „Twierdza na szóstkę”. Startujemy o godzinie 11 tej , przewidywany czas trwania ok. 4 godzin.

Spacer organizujemy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Frontu Modlin, Garnizonu Modlin, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz Garnizonu Nowowilejka.

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
 

CIT i okolice w okresie Świąt Wielkanocnych

CIT i okolice w okresie Świąt Wielkanocnych

Informujemy, że Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne od soboty (31 marca) do poniedziałku (2 kwietnia). Chętnych do zwiedzania muzeum oraz turystów zapraszamy od wtorku (3 kwietnia) w godzinach 10:00 – 17:00.

W Wielkanoc nieczynny jest także Garnizon Modlin. Turystów zapraszamy od wtorku (3 kwietnia) w godzinach 10:00 -16:00.

Front Modlin jest niedostępny w okresie Świąt Wielkanocnych (31 marca - 2 kwietnia). Informacje o otwarciu na sezon już wkrótce!

Muzeum Miejsce Pamięci Palmiry będzie nieczynne. Jednocześnie zawiadamiamy, że od wtorku (3 kwietnia) Muzeum będzie otwarte według czasu letniego tj. od 10.00 do 18.00 .

Z kolei Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy jest nieczynny w okresie Świąt Wielkanocnych. Turystów zapraszamy od wtorku w godzinach 8:00 – 16:00.

Park Linowy w Pomiechówku w okresie świąt i ze względu na warunki pogodowe jest nieczynny. Informacje o otwarciu na sezon już wkrótce!

czytaj więcej »
 

Ważne dla turystów

Ważne dla turystówInformujemy, że Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-17:00. Ze względu na trwające prace remontowe w budynku przy ul. Baśki Murmańskiej 164 dostęp do ww. obiektów może być nieznacznie utrudniony. Za wszystkie niedogodności bardzo przepraszamy. Przypominamy, że koszt biletu wstępu do Muzeum wynosi 8 zł za bilet normalny i 4 zł za bilet ulgowy. Wejście dla dzieci do lat 10. jest darmowe.

czytaj więcej »
 

Kurs przewodnicki po Kampinoskim Parku Narodowym

Z ogromną przyjemnością przekazujemy zaproszenie na kurs przewodnicki organizowany przez Warszawskie Koło Przewodników Terenowych PTTK i Kampinoski Park Narodowy.

czytaj więcej »
 

Projekt „Stacja Pomiechówek”

Projekt „Stacja Pomiechówek”

Od wielu lat dotychczasowy pomnik, upamiętniający ofiary akcji zbrojnej załogi Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” 28.08.1950, usytuowany przy stacji kolejowej wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców Pomiechówka. Panuje opinia o "niesłusznej" proweniencji pomnika, wynikająca z niewiedzy, niedostatecznej edukacji o lokalnej historii i jej zawiłościach.

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.