Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?


czytaj więcej »
 

Zmiana w godzinach pracy CIT i Muzeum

Zmiana w godzinach pracy CIT i Muzeum

Uprzejmie informujemy, iż Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin w środę 25 lipca 2018 r. będą czynne do 15.00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Muzeum Kamopanii Wrześniwej I Twierdzy Modlin
Centrum Informacji Turystycznej
ul. Baśki Murmańskiej 164,
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza

czytaj więcej »
 

Spacer po Mazowszu – Twierdza na szóstkę.

Spacer po Mazowszu – Twierdza na szóstkę.

W ramach otwarcia sezonu turystycznego na Mazowszu LOT Trzech Rzek organizuje 14 kwietnia w sobotę spacer pod hasłem „Twierdza na szóstkę”. Startujemy o godzinie 11 tej , przewidywany czas trwania ok. 4 godzin.

Spacer organizujemy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Frontu Modlin, Garnizonu Modlin, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz Garnizonu Nowowilejka.

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »
 

CIT i okolice w okresie Świąt Wielkanocnych

CIT i okolice w okresie Świąt Wielkanocnych

Informujemy, że Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne od soboty (31 marca) do poniedziałku (2 kwietnia). Chętnych do zwiedzania muzeum oraz turystów zapraszamy od wtorku (3 kwietnia) w godzinach 10:00 – 17:00.

W Wielkanoc nieczynny jest także Garnizon Modlin. Turystów zapraszamy od wtorku (3 kwietnia) w godzinach 10:00 -16:00.

Front Modlin jest niedostępny w okresie Świąt Wielkanocnych (31 marca - 2 kwietnia). Informacje o otwarciu na sezon już wkrótce!

Muzeum Miejsce Pamięci Palmiry będzie nieczynne. Jednocześnie zawiadamiamy, że od wtorku (3 kwietnia) Muzeum będzie otwarte według czasu letniego tj. od 10.00 do 18.00 .

Z kolei Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy jest nieczynny w okresie Świąt Wielkanocnych. Turystów zapraszamy od wtorku w godzinach 8:00 – 16:00.

Park Linowy w Pomiechówku w okresie świąt i ze względu na warunki pogodowe jest nieczynny. Informacje o otwarciu na sezon już wkrótce!

czytaj więcej »
 

Ważne dla turystów

Ważne dla turystówInformujemy, że Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-17:00. Ze względu na trwające prace remontowe w budynku przy ul. Baśki Murmańskiej 164 dostęp do ww. obiektów może być nieznacznie utrudniony. Za wszystkie niedogodności bardzo przepraszamy. Przypominamy, że koszt biletu wstępu do Muzeum wynosi 8 zł za bilet normalny i 4 zł za bilet ulgowy. Wejście dla dzieci do lat 10. jest darmowe.

czytaj więcej »
 

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.