Emigranci Mrożka, wernisaż "Cherchez la femme" oraz koncert Moriah Woods w Smoszewie

Kliknij aby powiększyćPodczas czerwcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 11 czerwca 2016 w Smoszewie zobaczymy Emigrantów Sławomira Mrożka, wernisaż fotografii "Cherchez la femme" oraz posłuchamy koncertu Moriah Woods.

Teatr "Studio K" z Krynicy-Zdrój wystąpi na festiwalu w Smoszewie ze sztuką Sławomira Mrożka "Emigranci" w reżyserii Jerzego Króla. To jeden z najwybitniejszych utworów nowożytnej dramaturgii światowej. Sztuka napisana przez Sławomira Mrożka w 1974 roku jest nadal aktualna. Spotykamy tu niemal wszystkie aspekty pojęcia „emigracja”: geograficzną i wewnętrzną. W sztuce występują - Saniwoj Król oraz Bartosz Dermont.

czytaj więcej »
 

Nie tylko Runmageddon

czytaj więcej »
 

Atrakcje nadchodzącego weekendu.

Atrakcje nadchodzącego weekendu.

Maj w tym roku jest wyjątkowo obfitujący w długie weekendy. Za nami majówka z początku miesiąca, ( 30.04- 3.05), przed nami przedłużony weekend . Od czwartku 26 do niedzieli 29 maja w Magicznym Świecie Wideł Trzech Rzek czeka na turystów wiele atrakcji. I tak:


26 maja czwartek

Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin Twierdza
– Front Modlin udostępnia turystom indywidualnym Schron płk. Piętki
ul. Bema 500 (vis a vis parkingu przy cmentarzu fortecznym)
www.twierdzamodlin.pl

czynne w godz. 11-16 wstęp 5 zł
27 maja piątek

Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin Twierdza
Odkryj Twierdzę Modlin nocą (koszary)
www.odkryjtwierdzemodlin.pl

koszt 25 zł, liczba miejsc ograniczona
w programie wycieczki między innymi przejście 220 metrową galerią strzelecką ( fragment której pamięta czasy Napoleona Bonaparte), filtry, oraz nocna panorama z Wieży Czerwonej.

28 maja sobota


Zakroczym
Święto Gminyw programie między innymi: od 12.00 II Piknik rodzinny w Ogrodach Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości a o 19.00 w Klasztorze Ojców Kapucynów koncert chóru Gregoriane oraz Przemysława Piekutowskiego
Polana Lipków –Piknik Historyczny w ramach i obchodów roku Henryka Sienkiewicza na Mazowszu w programie między innym Pojedynek pułkownika kozackiego Jurko Bohu z imć Panem Michałem Wołodyjowskim

29 maja niedziela

Zakroczym
Święto Gminy w programie miedzy innymi Krzysztof Krawczyk, Doda
Pomiechówek - Pierwsze plenerowe targi dziecięce ArtBazarek

czytaj więcej »
 

Konkurs

Konkurs

21 maja obchodzony jest Dzień Kadeta. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania są trzy (jeszcze ciepłe) książki, które opisują historię Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie autorstwa Marcina Janiszewskiego. Co trzeba zrobić? Wystarczy rozwiązać 3 questy - obowiązkowo "Śladami Cichociemnych", których twórcy poznali się właśnie w KK nr 2 i dwa wybrane przez siebie (oprócz prologu), a rozwiązania (brakujące słowa i cyfry, hasła i pieczątki, jeśli są - słowem całość) przesłać na adres konkurs@nowydwormaz.pl. Rozwiązania można wysłać w formie skanu lub zdjęć. Kto pierwszy, ten lepszy. Czas start!

Questy znajdziecie na nowydwormaz.pl/rozszyfruj.tajemnice.twierdzy.modlin, w Centrum Informacji Turystycznej, a piątą trasę w Hotel Royal Modlin.

Bawcie się dobrze!

Martyna Kordulewska

czytaj więcej »
 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku Trzech Kultur

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku Trzech Kultur


W ramach odbywających się w 12-15 maja 2016r. Dni Otwartych Funduszy Europejskich
14 maja 2016r. w Parku Trzech Kultur w Twierdzy Modlin odbędzie się festyn z licznymi atrakcjami.

W programie

godz. 11:00-14:00 SPOTKANIE Z HISTORIĄ TRZECH KULTUR
Odwiedzający park będą mogli napotkać spacerujących żołnierzy w strojach z różnych epok. Przewidziane są również scenki rodzajowe i wspólne zdjęcia.

godz. 14:00 AKTYWNIE Z TRZEMA KULTURAMI W TWIERDZY MODLIN
Biegi przełajowe ,,Grand Prix Parku Trzech Kultur”
Zachęcamy do udziału: przedszkolaki; klasy I-III; klasy IV-VI; gimnazjalistów; chętnych w kategorii open.
Zapisy w biurze zawodów w parku.

godz. 21:15 MODLIŃSKIE PLENEROWE PROJEKCJE FILMOWE
projekcja filmu historycznego, do którego zdjęcia kręcone były w Twierdzy Modlin
Pt. ,,1920 Bitwa Warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 92 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.