Gospoda pod globusem - Birma

Kliknij aby powiększyć

W środowy wieczór 13 lipca 2016 roku Dorota Jurzysta i Andrzej Polak, zabiorą gości Gospody pod globusem, na fascynującą wyprawę do Birmy. Na pytanie dlaczego Birma prowadzący spotkanie odpowiadają … „Bo jeszcze tam nie byliśmy, bo fantastyczne zdjęcia, bo ile razy można jeździć do Chin (a do Chin można jeździć wiele razy)” …. . Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się: „dlaczego w Birmie tak trudno porozmawiać po angielsku, choć bardzo dużo ludzi mówi w tym języku, dlaczego stolice Birmy przenoszone były kilkukrotnie o nie więcej niż 20 kilometrów i jaką rolę odegrała w tym astrologia, jak to jest zobaczyć na obszarze 40 kilometrów kwadratowych 3000 (słownie: trzy tysiące) świątyń i trochę też o tym jak cywilizacja zmienia świat.”
Serdecznie zapraszamy wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Smoszewski Festiwal Kultury - lipiec

Smoszewski Festiwal Kultury - lipiec

Twórczość artystów z Mazowsza, Sasha Boole z Ukrainy i zespół Koledzy - lipiec w Smoszewie.
Podczas lipcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 9 lipca 2016 będzie okazja w jednym miejscu zobaczyć prace artystów z Mazowsza – obrazy, rzeźby, szkice, ceramiki i inne. Festiwal uświetnią także dwa koncerty. Wystąpi Sasha Boole z Ukrainy oraz zespół Koledzy.

czytaj więcej »
 

XVII DNI NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO

XVII DNI NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO

W sobotę 25 czerwca 2016 r ramach XVII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego zapraszamy mieszkańców i naszych gości na

spacer historyczny KRYMINALNE ZAGADKI NOWEGO DWORU
podczas którego proponujemy niekonwencjonalne spojrzenie na historię naszego miasta.
start godzina 10.00 siedziba Nowodworskiego Ośrodka Kultury Paderewskiego 1A

Natomiast wieczorem Władze Samorządowe zapraszają do Amfiteatru Miejskiego w Parku im. J. Wybickiego na koncert, w którym wystąpią:
godz. 19.00 zespół AVA – znany szerokiej publiczności z serialu Barwy Szczęścia, wokalistą zespołu jest Marek Molak występujący w serialu w roli Huberta;
godz. 21.00 DODA – królowa polskiego popu zaprezentuje nowodworskiej publiczności widowisko estradowe pt. "RIOTKA TOUR".

czytaj więcej »
 

Wianki w dolinie Wkry

Z przyjemnością przekazujemy informację od organizatorów spływu kajakowego "Wianki w dolinie Wkry "- mamy jeszcze wolne miejsca. Nie zwlekajcie rezerwujcie sobie miejsce ruszajcie na kajakowy szlak.

http://pompa.pomiechowek.pl/zaproszenia/wianki-w-dolinie-wkry-formularz-zgloszeniowy/
Więcej informacji i regulamin tu:
http://pompa.pomiechowek.pl/zaproszenia/wianki-w-dolinie-wkry-splyw-kajakowy/

a formularz zgłoszeniowy tutaj:
http://pompa.pomiechowek.pl/zaproszenia/wianki-w-dolinie-wkry-formularz-zgloszeniowy/

czytaj więcej »
 

Etiopia- kraj, który łamie stereotypy.

Etiopia- kraj, który łamie stereotypy.

Tym razem Gospoda pod globusem, gościć będzie panią Marię Możdżyńską, która podzieli się z uczestnikami wieczoru relacją z Etiopii. Padną odpowiedzi na pytania o powody dla których trzeba odwiedzić ten kraj. Będzie jak zwykle ciekawie, pysznie i aromatycznie. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 93 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.