Od Afryki do Arktyki - XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2016.

Kliknij aby powiększyć

Piękne fotografie świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niebawem! Związek Polskich Fotografów Przyrody wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym serdecznie zapraszają 19-20 listopada do Izabelina na 12 edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2016”.

czytaj więcej »
 

SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo w Smoszewie

SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo w Smoszewie

Podczas najbliższej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 12 listopada 2016 wystąpi zespół SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo. Dodatkowo Festiwal uświetnią obrazy Małgorzaty Czai.

czytaj więcej »
 

Zasłużeni dla rozwoju turystyki poszukiwani

Zasłużeni dla rozwoju turystyki poszukiwani

3 listopada Burmistrz, Jacek Kowalski podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia regulaminu przyznawania nagrody za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w Mieście Nowy Dwór Mazowiecki. Na wnioski czekamy do końca roku.
Nagroda w postaci statuetki i dyplomu została ustanowiona w celu nagrodzenia zasług na rzecz rozwoju turystyki w Nowym Dworze Mazowieckim, promowania ich oraz pobudzenia i integracji przedstawicieli branży turystycznej w Mieście Nowy Dwór Mazowiecki. Adresowana jest do osób fizycznych i prawnych oraz organizacji społecznych, zawodowych i pozarządowych działających w obszarze turystyki, czyli: hotelarstwa, gastronomii, przewodnictwa, organizacji wypoczynku, transportu i innych zasadnych dziedzinach.

czytaj więcej »
 

Walory turystyczne rzeki Wkry

Z ogromną przyjemnością pokazujemy na naszej stronie film promocyjny który powstał w ramach operacji pt:" Promocja walorów turystycznych rzeki Wkry"* finansowanej w ramach Planu Operacyjnego *Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017.*

Zapraszamy do oglądania

 

czytaj więcej »
 

SFK – Pod znakiem muzyki

SFK – Pod znakiem muzyki

Październikowa edycja Smoszewskiego Festiwalu Kultury odbędzie się pod znakiem muzyki. Na festiwalowych gości tym razem czekają dwa koncerty: 

Ygor Przebindowski, który już drugi raz wystąpi na Smoszewskim Festiwalu Kultury ze swoim muzycznym projektem “Powidoki Powstania Warszawskiego”.
Teddy Jr - holenderski wykonawca, który w muzyce łączy folkowe brzmienie z energią grunge’u lat 90-tych.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 95 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.