Wspólny bilet w Twierdzy Modlin

Kliknij aby powiększyć

Właściciele trzech biletowanych atrakcji Twierdzy Modlin czyli Podziemi we Froncie Księcia Warszawskiego, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz Wieży Czerwonej w weekendy (już od 20 sierpnia) oferują turystom możliwość nabycia jednego wspólnego biletu. Bilet można kupić w każdym ze wskazanych miejsc. Korzystający z tego rozwiązania oszczędzają kilka złotych w stosunku do osobnych wejściówek na poszczególne obiekty. Zapraszamy do korzystanie z tej oferty.

grafika informacja prasowa UM Nowy Dwór Mazowiecki

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Norwegia - Stetind

Gospoda pod globusem - Norwegia - Stetind

Kolejne spotkanie w Gospodzie pod globusem tuż, tuż. W srodę 24 sierpnia o godzinie 19 Gospoda po raz kolejny zawita gościnne progi Zajazdu Magnolia w Pomiechówku.
Tym razem pod opieką Damiana Ochtabińskiego i Mikołaja Lau powędrujemy na narodową górę Norwegii- Stedind. Zapraszamy do Norwegii- miejsca, gdzie przez pół roku słońce nie zachodzi, gdzie natura zachwyca na każdym kroku, a góry wyrastają z morza. I właśnie góry będą głównym tematem naszego spotkania w najbliższej Gospodzie pod globusem.

Damian Ochtabiński i Mikołaj Lau Mikołaja Lau - którzy pasjami wspinają się po górach i których relacje z tych wspinaczek można śledzić na ich stronie Ale Lufa!,

Będzie jak zwykle ciekawie, będzie film będą zdjęcia, przybywajcie.

czytaj więcej »
 

Z archiwum Garnizonu Nowowilejka.

Z archiwum Garnizonu Nowowilejka.

Dzięki uprzejmości Komendanta Wydzielonego Garnizonu Wojska Polskiego Nowowilejka, pana Rotmistrza Ochotniczego Zaciągu Macieja Kostrzewskiego pokazujemy zdjęcia kilku ciekawych dokumentów zgromadzonych w miejscowym archiwum. Miłośnicy historii, militariów powinni koniecznie zaleźć czas na odwiedzenie garnizonu. Wizyta możliwa po uprzenim umówieniu się telefonicznie z gospodarzem obiektu.Rotmistrz Ochotniczego Zaciągu
Maciej Kostrzewski
Komendant Garnizonu Nowowilejka
Przewodnik po Twierdzy Modlin i okolicach.
Zakroczym
ul.Gałachy 2
22 785 22 70, 786 983 243

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Birma

Gospoda pod globusem - Birma

W środowy wieczór 13 lipca 2016 roku Dorota Jurzysta i Andrzej Polak, zabiorą gości Gospody pod globusem, na fascynującą wyprawę do Birmy. Na pytanie dlaczego Birma prowadzący spotkanie odpowiadają … „Bo jeszcze tam nie byliśmy, bo fantastyczne zdjęcia, bo ile razy można jeździć do Chin (a do Chin można jeździć wiele razy)” …. . Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się: „dlaczego w Birmie tak trudno porozmawiać po angielsku, choć bardzo dużo ludzi mówi w tym języku, dlaczego stolice Birmy przenoszone były kilkukrotnie o nie więcej niż 20 kilometrów i jaką rolę odegrała w tym astrologia, jak to jest zobaczyć na obszarze 40 kilometrów kwadratowych 3000 (słownie: trzy tysiące) świątyń i trochę też o tym jak cywilizacja zmienia świat.”
Serdecznie zapraszamy wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Smoszewski Festiwal Kultury - lipiec

Smoszewski Festiwal Kultury - lipiec

Twórczość artystów z Mazowsza, Sasha Boole z Ukrainy i zespół Koledzy - lipiec w Smoszewie.
Podczas lipcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 9 lipca 2016 będzie okazja w jednym miejscu zobaczyć prace artystów z Mazowsza – obrazy, rzeźby, szkice, ceramiki i inne. Festiwal uświetnią także dwa koncerty. Wystąpi Sasha Boole z Ukrainy oraz zespół Koledzy.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 94 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.