SFK – Pod znakiem muzyki

Kliknij aby powiększyć

Październikowa edycja Smoszewskiego Festiwalu Kultury odbędzie się pod znakiem muzyki. Na festiwalowych gości tym razem czekają dwa koncerty: 

Ygor Przebindowski, który już drugi raz wystąpi na Smoszewskim Festiwalu Kultury ze swoim muzycznym projektem “Powidoki Powstania Warszawskiego”.
Teddy Jr - holenderski wykonawca, który w muzyce łączy folkowe brzmienie z energią grunge’u lat 90-tych.

czytaj więcej »
 

Zaproszenie na Spływ Kajakowy 3 Rzeki

czytaj więcej »
 

Spływ Kajakowy 3 Rzeki.

Spływ Kajakowy 3 Rzeki.

Już za tydzień 10 września rusza pierwsza edycja nowej imprezy kajakowej. Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Na 22 km trasie trzeba będzie wykonać trzy zadania, dzięki którym każdy z uczestników będzie miał szansę wygrania wspaniałych nagród. Nie liczy się czas, liczy się dobra zabawa. Wsród nagród znajdują się kajak i wiosło węglowe a to nie koniec niespodzianek. Koszt uczestnictwa w imprezie to 49 zł od osoby. Płyniemy "dwójkami" trasą wyznaczoną na rzekach: Wkra - Narew - Wisła. Finał imprezy odbędzie się w malowniczo położym pałacu w Smoszewie. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w koncercie i atrakcjach Smoszewskiego Festiwalu Kultury. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie splyw.3rzeki.pl

czytaj więcej »
 

Wspólny bilet w Twierdzy Modlin

Wspólny bilet w Twierdzy Modlin

Właściciele trzech biletowanych atrakcji Twierdzy Modlin czyli Podziemi we Froncie Księcia Warszawskiego, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz Wieży Czerwonej w weekendy (już od 20 sierpnia) oferują turystom możliwość nabycia jednego wspólnego biletu. Bilet można kupić w każdym ze wskazanych miejsc. Korzystający z tego rozwiązania oszczędzają kilka złotych w stosunku do osobnych wejściówek na poszczególne obiekty. Zapraszamy do korzystanie z tej oferty.

grafika informacja prasowa UM Nowy Dwór Mazowiecki

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Norwegia - Stetind

Gospoda pod globusem - Norwegia - Stetind

Kolejne spotkanie w Gospodzie pod globusem tuż, tuż. W srodę 24 sierpnia o godzinie 19 Gospoda po raz kolejny zawita gościnne progi Zajazdu Magnolia w Pomiechówku.
Tym razem pod opieką Damiana Ochtabińskiego i Mikołaja Lau powędrujemy na narodową górę Norwegii- Stedind. Zapraszamy do Norwegii- miejsca, gdzie przez pół roku słońce nie zachodzi, gdzie natura zachwyca na każdym kroku, a góry wyrastają z morza. I właśnie góry będą głównym tematem naszego spotkania w najbliższej Gospodzie pod globusem.

Damian Ochtabiński i Mikołaj Lau Mikołaja Lau - którzy pasjami wspinają się po górach i których relacje z tych wspinaczek można śledzić na ich stronie Ale Lufa!,

Będzie jak zwykle ciekawie, będzie film będą zdjęcia, przybywajcie.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 94 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.