Na kajakach w nowy rok

Kliknij aby powiększyć1 stycznia, punktualnie o godz. 9.00, na plaży w Modlinie Twierdzy zebrali się uczestnicy noworocznego spływu kajakowego 3RZEKI ZIMA. Ok. 40 chętnych nie zniechęciła ani niska temperatura, ani dość wczesna (przynajmniej dla odsypiających zabawy sylwestrowe) pora. W tym gronie znaleźli się zarówno czynni kajakarze, jak i – przede wszystkim – amatorzy rekreacji i odrobiny przygody. Z miejsca zbiórki uczestnicy zostali przewiezieni busami do Śniadówka, gdzie zaplanowano start spływu. Trasa wiodła odcinkiem dolnej Wkry aż do jej ujścia. Następnie trzeba było jeszcze pokonać fragment Narwi, by dotrzeć ponownie na modlińską plażę. Tam na wszystkich czekała gorąca zupa, herbata oraz ognisko z kiełbaskami. Jak na Nowy Rok przystało, nie zabrakło również szampana. Organizatorem wydarzenia była Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek, wspierana przez Biuro Turystyki Aktywnej „ZLOT”, a także wypożyczalnie „Kajaki Dylewski” i Agro Studzianki Jacka Surala. zdjęcia: Damian Ochtabiński tekst: Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek

czytaj więcej »
 

Zimowa edycja Spływu 3Rzeki.

Zimowa edycja  Spływu 3Rzeki.


Już pierwszego stycznia 2017roku, czyli za kilka dni, spotykamy się na zimowej, noworocznej edycji spływu 3RZEKI. Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Zimowa trasa to odcinek dolnej Wkry od miejscowości Śniadówko aż do ujścia. Spływ zakończy się na plaży „Twierdza Modlin”. Pokonamy wspólnie 18 km.

czytaj więcej »
 

Świąteczne życzenia

czytaj więcej »
 

CIT - w okresie świąteczno-noworocznym

CIT - w okresie świąteczno-noworocznym

Uprzejmie informujemy iż w okresie świąteczno-noworocznym Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne w dniach : 24 - 25 grudnia 2016 r. oraz 1 stycznia 2017 r.

W poniedziałek 26 grudnia ( drugi dzień Świąt) CIT zaprasza w godzinach 11.00 - 16.00 (będą świąteczne niespodzianki). W godzinach otwarcia CIT będzie można odwiedzić Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Ważne :
w Sylwestra 31 grudnia 2016 cit czynne od 10 do 16, a w Święto Trzech Króli 6 stycznia 2017 r. CIT pracuje normalnie w godzinach 10 - 17.

Centrum Informacji Turystycznej
ul. Baśki Murmańskiej 164,
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Czynne w godzinach 10.00 - 17.00

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Peru.

Gospoda pod globusem - Peru.

„Peruwiański ekspres” się zbliża, ruszamy w środę 7 grudnia 2016 o godzinie 19.00. W podróż po południowym Peru zabiorą nas Ania i Radek Trawińscy. Na trasie między innymi Machu Picchu, Nasca, kanion Colca. Wśród atrakcji czekających na uczestników podróży niesamowite zdjęcia, opowieść o kraju Inków, o kondorach alpakach i lamach.Będzie jak zwykle ciekawie i klimatycznie. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.