Wytrawna mieszanka na Smoszewskim Festiwalu Kultury.

Kliknij aby powiększyć

Muzyka poważna, jazzowa oraz obrazy w tle czekają na gości kolejnej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury. W sobotę 9 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 odbędą się dwa mini koncerty znakomitych pianistów Kiryła Kaduka i Pawła Lipskiego, będzie też można obejrzeć wystawę malarstwa Zbigniewa Sawaryna. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy, wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Budapeszt - Bamako

Budapeszt - Bamako

Niektórzy jeszcze nie do końca ochłonęli po Tajlandii, prawoo jazdy na słonia itp,, a my już zapraszamy na kolejne wydarzenie. W czwartek 31 marca gościem Gospody pod globusem będzie Piotr Biegała który zabierze zgromadzonych, jak zwykle licznie zgromadzonych, na pokład Żuka i rajd od Budapesztu do Bamako. Będzie ekscytująco i pięknie. Zabierajcie ciekawość i dobry humor, przybywajcie.

czytaj więcej »
 

Życzenia świąteczne

czytaj więcej »
 

Informator Świąteczy

W okresie świątecznym nie będzie można odwiedzić ośrodków edukacyjnych Kampinoskie Parku Narodowego zarówno Centrum Edukacji w Izabelinie jaki i Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy będą nieczynne w dniach 26-28 marca 2015 r.
Muzeum Miejsce Pamięci w Palmirach będzie nieczynne w sobotę i w niedzielę (26-27 marca.) W poniedziałek 28 marca placówka zaprasza w godzinach 10 -16
Pływalnia NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim czynna w sobotę (26 marca) do godziny 14. W niedzielę i poniedziałek pływalnia będzie nieczynna
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin przy Baśki Murmańskiej 164 w Nowym Dworze Modlinie Twierdzy - czeka na gości zarówno w sobotę jak i w poniedziałek. W niedzielę (27 marca) placówka nieczynna.
Centrum Informacji Turystycznej będzie otwarte w sobotę 26 marca i w poniedziałek 28 marca. W niedzielę centrum będzie nieczynne. Przypominamy CIT znajduje się w Modlinie Twierdzy przy Baśki Murmańskiej 164.


czytaj więcej »
 

Jarmarkowo, ArtBazarowo, przedświątecznie.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 91 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.