CIT - w okresie świąteczno-noworocznym

Kliknij aby powiększyć

Uprzejmie informujemy iż w okresie świąteczno-noworocznym Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne w dniach : 24 - 25 grudnia 2016 r. oraz 1 stycznia 2017 r.

W poniedziałek 26 grudnia ( drugi dzień Świąt) CIT zaprasza w godzinach 11.00 - 16.00 (będą świąteczne niespodzianki). W godzinach otwarcia CIT będzie można odwiedzić Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Ważne :
w Sylwestra 31 grudnia 2016 cit czynne od 10 do 16, a w Święto Trzech Króli 6 stycznia 2017 r. CIT pracuje normalnie w godzinach 10 - 17.

Centrum Informacji Turystycznej
ul. Baśki Murmańskiej 164,
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
Czynne w godzinach 10.00 - 17.00

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Peru.

Gospoda pod globusem - Peru.

„Peruwiański ekspres” się zbliża, ruszamy w środę 7 grudnia 2016 o godzinie 19.00. W podróż po południowym Peru zabiorą nas Ania i Radek Trawińscy. Na trasie między innymi Machu Picchu, Nasca, kanion Colca. Wśród atrakcji czekających na uczestników podróży niesamowite zdjęcia, opowieść o kraju Inków, o kondorach alpakach i lamach.Będzie jak zwykle ciekawie i klimatycznie. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

Od Afryki do Arktyki - XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2016.

Od Afryki do Arktyki - XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2016.

Piękne fotografie świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niebawem! Związek Polskich Fotografów Przyrody wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym serdecznie zapraszają 19-20 listopada do Izabelina na 12 edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2016”.

czytaj więcej »
 

SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo w Smoszewie

SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo w Smoszewie

Podczas najbliższej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 12 listopada 2016 wystąpi zespół SKADYKTATOR i Jego Kosmiczne Combo. Dodatkowo Festiwal uświetnią obrazy Małgorzaty Czai.

czytaj więcej »
 

Zasłużeni dla rozwoju turystyki poszukiwani

Zasłużeni dla rozwoju turystyki poszukiwani

3 listopada Burmistrz, Jacek Kowalski podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia regulaminu przyznawania nagrody za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w Mieście Nowy Dwór Mazowiecki. Na wnioski czekamy do końca roku.
Nagroda w postaci statuetki i dyplomu została ustanowiona w celu nagrodzenia zasług na rzecz rozwoju turystyki w Nowym Dworze Mazowieckim, promowania ich oraz pobudzenia i integracji przedstawicieli branży turystycznej w Mieście Nowy Dwór Mazowiecki. Adresowana jest do osób fizycznych i prawnych oraz organizacji społecznych, zawodowych i pozarządowych działających w obszarze turystyki, czyli: hotelarstwa, gastronomii, przewodnictwa, organizacji wypoczynku, transportu i innych zasadnych dziedzinach.

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.