Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku Trzech Kultur

Kliknij aby powiększyć


W ramach odbywających się w 12-15 maja 2016r. Dni Otwartych Funduszy Europejskich
14 maja 2016r. w Parku Trzech Kultur w Twierdzy Modlin odbędzie się festyn z licznymi atrakcjami.

W programie

godz. 11:00-14:00 SPOTKANIE Z HISTORIĄ TRZECH KULTUR
Odwiedzający park będą mogli napotkać spacerujących żołnierzy w strojach z różnych epok. Przewidziane są również scenki rodzajowe i wspólne zdjęcia.

godz. 14:00 AKTYWNIE Z TRZEMA KULTURAMI W TWIERDZY MODLIN
Biegi przełajowe ,,Grand Prix Parku Trzech Kultur”
Zachęcamy do udziału: przedszkolaki; klasy I-III; klasy IV-VI; gimnazjalistów; chętnych w kategorii open.
Zapisy w biurze zawodów w parku.

godz. 21:15 MODLIŃSKIE PLENEROWE PROJEKCJE FILMOWE
projekcja filmu historycznego, do którego zdjęcia kręcone były w Twierdzy Modlin
Pt. ,,1920 Bitwa Warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

czytaj więcej »
 

Smoszewski Festiwal Kultury - edycja majowa

Smoszewski Festiwal Kultury - edycja majowa

Monodramat „LADY WA-WA” Teatru ME/ST na Smoszewskim Festiwalu Kultury
14 maja 2016, godz. 18:00, Smoszewo 1a (gmina Zakroczym), Wstęp Wolny

„LADY WA-WA” to próba uchwycenia wielowymiarowości i różnorodności skomplikowanej natury kobiecej. To teatr jednej aktorki - Magdaleny Engelmajer, która tworzy warstwę spektaklu ze słów, dźwięków oraz sytuacji, które poruszają różne tematy dotyczące kobiecej strony świata.
 

czytaj więcej »
 

Rozgrzewka

Rozgrzewka

Majówka za tydzień. Tymczasem u nas już 23 kwietnia zaczynamy „rozgrzewkę” w ramach akcji Twierdza Modlin za półdarmo. Na gości modlińskiej twierdzy 23 -24 kwietnia czeka weekend pełen atrakcji, między innymi:

  • zwiedzanie Koszar obronnych z przewodnikiem
  • zwiedzanie Twierdzy Modlin z wyłączeniem koszar
  • dni otwarte w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
  • tarasy widokowe Wieży czerwonej
  • pięć całkiem nowych questów
  • szlak Baśki Murmańskiej
  • kolejny etap Poland Bike Maraton

W hotelach, restauracjach, wypożyczalni kajaków i innych podmiotach biorących udział w akcji, czekają atrakcyjne zniżki. W ten weekend koniecznie trzeba odwiedzić Twierdzę Modlin Serdecznie zapraszamy.
Szczegóły na www.nowydwormaz.pl/zapoldarmo i www.facebook.com/zapoldarmo.

czytaj więcej »
 

Spotkanie z prawdziwą historią

Spotkanie z prawdziwą  historią

Gminny Ośrodek Kultury Pompa w Pomiechówku zaprasza w czwartek 21 kwietnia na niezwykłe spotkanie z historią w ramach Akademii Dorosłego Człowieka.
Akcja zbrojna Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój 28.09.1950 r. w Pomiechówku.
W programie: wykład dr Piotra Oleńczaka, spotkanie z prawdziwym świadkiem wydarzeń z września 1950 r. panem Władysławem Majewskim oraz z Prezesem Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego Andrzejem Hurcem. Podczas wydarzenia zostaną po raz pierwszy upublicznione dokument z Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące wydarzenia na stacji w Pomiechówku.

czytaj więcej »
 

Wytrawna mieszanka na Smoszewskim Festiwalu Kultury.

Wytrawna mieszanka na Smoszewskim Festiwalu Kultury.

Muzyka poważna, jazzowa oraz obrazy w tle czekają na gości kolejnej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury. W sobotę 9 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 odbędą się dwa mini koncerty znakomitych pianistów Kiryła Kaduka i Pawła Lipskiego, będzie też można obejrzeć wystawę malarstwa Zbigniewa Sawaryna. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy, wstęp wolny

czytaj więcej »
 

poprzednia 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 91 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.