1 listopada w Twierdzy Modlin

Kliknij aby powiększyć

Uprzejmie informujemy, iż 1.11. 2018 r. Garnizon Modlin (Wieża Czerwona i Koszary), Front Modlin (podziemia) Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz Centrum Informacji Turystycznej będą nieczynne.

W dniach 2-4 listopada zapraszamy do Garnizonu Modlin, Muzeum oraz CIT w godzinach 10-17.

 

Spływ kajakowy 3Rzeki Jesień 2018. Narew.

Czwarta, ostania w tym roku edycja spływu 3Rzeki. Tym razem popłyniemy Narwią, z pod zapory w Dębe do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Odcinek szlaku to 19 km. Po spływie ognisko lub grill z ciepłym posiłkiem.

Program imprezy:
10.00 - zbiórka na Plaży Twierdza Modlin
10.30 - weryfikacja uczestników
11.00 - wyjazd do Dębę
11.30 - otwarcie spływu, start
15.30 - spotkanie na mecie, rozpoczęcie ogniska, poczęstunek
18.00 - zakończenie imprezy

Koszty:
60 zł od osoby.
Płatność gotówką w dniu imprezy.

W cenie imprezy organizator zapewnia: mokrą wodę, przypadkową pogodę, miejsce w kajaku z wiosłem, transport na miejsce startu, ciepły posiłek po spływie, ubezpieczenie NW, wyborowe towarzystwo i dobrą zabawę. Biorąc pod uwagę porę roku imprezy musisz liczyć się z tym, że możesz zmarznąć o ile ubierzesz się niewłaściwie. Zalecane jest zabranie drugiego kompletu ubrań na ewentualne przebranie.

Zgłoszenia tylko przez formularz poniżej,
https://drive.google.com/open…

Do zobaczenia na szlaku.
Zespół LOT Trzech Rzek


Adres miejsca zbiórki:
Mieszka I 6A, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
.

czytaj więcej »
 

Zmieny w czasie pracy CIT i Muzeum

Zmieny w czasie pracy CIT i Muzeum


Uprzejmie informujemy iż  Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin będą nieczynne w poniedziałki 17 i 24 oraz w środę 26 września 12018 r. Za utrudnienia przepraszamy . 

czytaj więcej »
 

Obrona Twierdzy Modlin w 1939 - uroczystości patriotyczne, rekonstrukcja historyczna.

czytaj więcej »
 

Spływ Kajakowy 3 Rzeki - edycja Lato-2018

 

8 września rusza trzecia edycja naszej imprezy kajakowej. Spływ ma charakter turystyczny (nie ścigamy się). Na 22 km trasie trzeba będzie wykonać trzy zadania, dzięki którym każdy z uczestników będzie miał szansę wygrania wspaniałych nagród. Nie liczy się czas, liczy się dobra zabawa. Wśród nagród znajdują się kajak i wiosło węglowe a to nie koniec niespodzianek. Koszt uczestnictwa w imprezie to 60 zł od osoby. Płyniemy szlakiem wyznaczonym na rzekach: Wkra - Narew - Wisła. Finał imprezy odbędzie się w malowniczo położonym pałacu w Smoszewie.

Zgłoszenia i opłatę możesz dokonać przez formularz poniżej:
http://www.projektigrzyska.pl/zapisy/211-splyw-trzema-rzekami/

więcej na http://www.3rzeki.pl/pl/splyw
 

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 96 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.