SFK -edycja marzec 2017

Kliknij aby powiększyć

Kwartet smyczkowy Espresso

Wystawa fotografii z wyprawy do Azji

Kwartet smyczkowy Espresso gra muzykę pełną piękna i smaku. Niezależnie od tego, czy grają klasykę, jazz, muzykę filmową czy taneczną ich energia, jak dobre, mocne espresso pobudza i odświeża. Piękne aranżacje standardów jazzowych, country czy najpopularniejszych melodii z musicali ... Posłuchać... popatrzeć... pomarzyć...
Na stałe grają w filharmoniach, orkiestrach i znakomitych teatrach.
Smaczku dodaje obecność Japonki Satomi Yasutanija ( 1 skrzypce), której miłość do skrzypiec przywiodła ją, aż z Osaki do Warszawy.

Iza Rudak od wielu lat interesuje się fotografią. Kiedy tylko obowiązki jej na to pozwalają wyjeżdża i fotografuje. Stara się uchwycić codzienne życie napotkanych na swojej drodze ludzi. Jej zdjęcia oddają moment tu i teraz, w którym toczy się życie.

Smoszewo 1A
godz. 18:00

Wstęp wolny!!!

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL oraz portal KulturaDostepna.pl

 

Południowe Indie i Szeszele w Gospodzie pod globusem.

Południowe Indie i Szeszele w Gospodzie pod globusem.

W najbliższy czwartek 27 lutego będziemy gościć w Gospodzie pod globusem Agatę Magier, która opowie o swojej sprinterskiej podróży po południowych Indiach połączonej z niespełna dwudniowym pobytem na Seszelach. Będzie jak zwykle ciekawie ekscytująco i pysznie. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »
 

SFK - w lutym

SFK - w lutym

Tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca zapraszamy na kolejną edycję Smoszewskiego Festiwalu Kultury tym razem organizatorzy zapraszają na dwa koncerty, jazz, elektryczne skrzypce oraz wystawę modeli i szkiców budowli architektonicznych.

Sobota 11 lutego  2017 start o godzinie 18.00

Hostel w Smoszewie

Wstęp wolny

czytaj więcej »
 

Gospoda pod globusem - Gruzja, kobiety i wino.

Gospoda pod globusem - Gruzja, kobiety i wino.

Od wizyty w Gruzji zaczynamy spotkania w Gospodzie pod globusem w 2017 roku. W środę 25 stycznia gospoda zaprasza do Zajazdu Magnolia w Pomiechówku. Skąd Agnieszka Drzazgowska i Katarzyna Cieślak zabiorą nas do kraju pełnego przemiłych ludzi, niesamowitych krajobrazów, pełnego historii i zabytków. Prosimy o zabranie ze sobą ciekawości i uśmiechu, będzie jak zwykle pięknie ekscytująco zabawnie i pysznie,. Serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny

czytaj więcej »
 

SFK -edycja styczniowa

SFK -edycja styczniowa

Tradycyjnie w drugą sobotę każdego miesiąca w Smoszewie odbywają się wydarzenia Smoszewskiego Festiwalu Kultury. Nie inaczej będzie w 14 stycznia. Tym razem:organizatorzy zapraszają na:

  - Spektakl "Mąż i Żona" Aleksandra Fredry

  - Koncert Henry No Hurry!

  - Wystawę prac Sergiusza Sachno "Aktorzy

Sobota 14 stycznia 2017 start o godzinie 18.00

Hostel w Smoszewie

czytaj więcej »
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 89 następna

Jezioro Zegrzyńskie
Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic. Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.
Puszcza Kampinoska
Jest to obszar kompleksów leśnych, położonych na dnie pradoliny Wisły, ograniczonych korytem rzek: Wisły oraz Bzury, a od południa wysokim tarasem Równiny Błońskiej. Warto wiedzieć, że wydmy Puszczy Kampinoskiej tworzą jeden z najbardziej interesujących kompleksów wydm śródlądowych tego typu w Europie. Teren Puszczy Kampinoskiej jest urozmaicony. Część parku znajdująca się najbliżej Warszawy jest bagnista, stąd po deszczu na ścieżkach mogą się zdarzać Unikalny kompleks leśny położony w samym sercu Mazowsza. "Zielone płuca Warszawy". Ważne miejsce w szlaku ptasich migracji, dodany do listy UNESCO rezerwatów biosfery.
Twierdza Modlin
Twierdza Modlin to unikatowy w skali Europy zespół budowli obronnych reprezentujący przekrój europejskiej myśli architektury fortyfikacyjnej XIX w. (bastionowej) i początku XX w. (rozproszonej fortowej). Inicjatorem budowy był Napoleon Bonaparte – z jego polecenia w 1806 roku zaprojektowano na wysokim północnym brzegu u ujścia Narwi do Wisły półowalną twierdzę z pięcioma bastionami otwartą od strony rzeki.