Odkrywamy na nowo pomiechowski szlak konny

By in
768
Odkrywamy na nowo pomiechowski szlak konny

Część z Was już pewnie go zna, a dla części będzie to nowe odkrycie. Uważamy jednak, że warto przypominać i pokazywać ten niezwykle malowniczy teren.

Szlak konny został utworzony już kilka lat temu na terenie Nadleśnictwa Kolonia w Wólce Kikolskiej, należącego do Nadleśnictwa Jabłonna. Najdłuższa pętla szlaku ma osiem kilometrów i została wyznaczona na obszarze Natura 2000 – „Świetliste dąbrowy i grądy Jabłonnej”. Szlak jest oznakowany pomarańczową kropką na białym tle i przebiega po jednym z najciekawszych obszarów lasu. Na trasie można zobaczyć głównie okazałe dęby wymieszane z sosnami. Charakterystyczne dla tego obszaru są drogi i ścieżki leśne, zielone latem i przebarwiające się na złoto jesienią. Rekreacja konna na takim obszarze to czysta przyjemność na łonie natury dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do odwiedzenia szlaku. Jeśli nie jako aktywny jeździec, to może obserwator?

23 kwietnia pobliska Stajnia Zarębowo planuje otwarcie sezonu jeździeckiego, organizując w Leśnictwie Kolonia Bieg Św. Jerzego. Będzie to wydarzenie nietypowe, ponieważ bieg ma formę drużynowej, trzyosobowej sztafety, w skład której wejdzie jeździec konny, biegacz oraz rowerzysta. Zapraszamy, by zobaczyć to wyjątkowe widowisko. Więcej szczegółów dotyczących biegu znajdziecie na stronie internetowej www.biegswjerzego.zarembowo.pl.

ze strony https://www.pomiechowek.pl/aktualnosci/odkrywamy-na-nowo-pomiechowski-szlak-konny,279

54321
(0 votes. Average 0 of 5)