Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odkryj TWIERDZĘ MODLIN nocą

08.05.2022 @ 20:00 - 23:00

40pln
“Bitwa dziś rozpoczęta pod Warszawą i Modlinem decydować będzie o losach dalszych całej Polski.” – to właśnie tymi słowami rozpoczęła się Bitwa Warszawska w 1920 roku – jedna z najważniejszych bitew w historii współczesnego świata.
Jak przebiegła i jaką rolę w niej odegrała Twierdza Modlin? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam nasz przewodnik już 5 sierpnia podczas naszego wydarzenia – Odkryj Twierdzę Modlin nocą!
Nie ukrywamy, że ta wycieczka nie jest dla wszystkich. Jeżeli boisz się ciemności, masz lęk wysokości albo nie chcesz się ubrudzić, powinieneś właśnie skończyć czytanie tego tekstu.
Jeżeli nadal tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wziąć udział w wydarzeniu, które zapamiętasz na bardzo długo.
W ramach wycieczki pokażemy pomieszczenia, które przez wiele lat nie były dostępne dla odwiedzających.
Czekają na Was następujące atrakcje:
– carski areszt
– koszary obronne
– wieża czerwona
– prochownia
– galeria strzelecka
– wieża wodna
– carska latryna
Spotykamy się 5 sierpnia br. o godzinie 20:00 pod Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.
Liczba miejsc ograniczona! Spiesz się!
Zwiedzanie kosztuje 40 zł od osoby. Grupa startuje bez względu na warunki atmosferyczne i ilość zapisanych osób. Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie, ponieważ nasza Pani przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar koszar obronnych.
Wycieczka kończy się w miejscu startu. Program wycieczki może zostać rozszerzony, jeśli będziecie w stanie przekonać do tego przewodnika. Jeśli chodzi o dzieci to bardzo je lubimy ale obawiamy się, że po 30 minutach stracą zainteresowanie przedstawianymi treściami. Na wycieczkę rekomendujemy zabrać wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, latarkę i coś na komary.
Na teren wjedziecie wjazdem „A” (szlabany na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Bema).

 

Szczegóły

Data:
08.05.2022
Czas:
20:00 - 23:00
Koszt:
40pln
Wydarzenie Category:

Organizator

Twierdza Modlin
Telefon:
888 424 888

Miejsce

Twierdza Modlin
Bema 200C
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-160 Polska
+ Google Map