Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ODKRYJ TWIERDZĘ MODLIN NOCĄ

29 kwietnia @ 19:00 - 21:00

40pln
Czy słyszeliście o pułkowym złocie, które wciąż skrywa Twierdza Modlin? Może trafiliście na informacje o tunelu łączącym Modlin z Warszawą? Czy wiedzieliście, że pierwszy telegraf na ziemiach polskich zainstalowano w Modlinie?
Twierdza Modlin wciąż skrywa wiele tajemnic, a część z nich będziecie mogli poznać już 29 kwietnia podczas kolejnej edycji akcji Odkryj Twierdzę Modlin Nocą!
Nie ukrywamy, że ta wycieczka nie jest dla wszystkich. Jeżeli boisz się ciemności, masz lęk wysokości albo nie chcesz się ubrudzić, powinieneś właśnie skończyć czytanie tego tekstu.
Jeżeli nadal tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wziąć udział w wydarzeniu, które zapamiętasz na bardzo długo.
W ramach wycieczki pokażemy pomieszczenia, które przez wiele lat nie były dostępne dla odwiedzających.
Czekają na Was następujące atrakcje:
– carski areszt
– koszary obronne
– wieża czerwona
– prochownia
– galeria strzelecka
– wieża wodna
– carska latryna
Spotykamy się 29 kwietnia br. o godzinie 19:00 pod Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.
Liczba miejsc ograniczona! Spiesz się!
Link do zakupu biletów –> https://goingapp.pl/…/odkryj-twierdze…/kwiecien-2022
Zwiedzanie kosztuje 40 zł od osoby. Grupa startuje bez względu na warunki atmosferyczne i ilość zapisanych osób. Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie, ponieważ nasza Pani przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar koszar obronnych.
Wycieczka kończy się w miejscu startu. Program wycieczki może zostać rozszerzony, jeśli będziecie w stanie przekonać do tego przewodnika. Jeśli chodzi o dzieci to bardzo je lubimy ale obawiamy się, że po 30 minutach stracą zainteresowanie przedstawianymi treściami. Na wycieczkę rekomendujemy zabrać wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, latarkę i coś na komary.
Na teren wjedziecie wjazdem „A” (szlabany na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Bema).
Uwaga, na terenie funkcjonuje system płatnego parkowania (3zł/h). Należy pobrać bilet wjazdowy i przed wyjazdem opłacić go w parkometrach zlokalizowanych niedaleko prochowni. Bilet parkingowy można opłacić tylko gotówką (bilonem lub banknotami o nominałach 10 zł i 20 zł.) Kasy parkingowe znajdują się w sąsiedztwie Bramy Kadetów.

 

Szczegóły

Data:
29 kwietnia
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
40pln
Wydarzenie Category:

Organizator

Twierdza Modlin
Telefon:
888 424 888

Miejsce

Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197
Bema 200 C
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-160 Polska
+ Google Map