Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odkryj Twierdzę Modlin nocą

24 września @ 19:00 - 23:00

30pln
Nie ukrywamy, że ta wycieczka nie jest dla wszystkich. Jeżeli boisz się ciemności, masz lęk wysokości albo nie chcesz się ubrudzić, powinieneś właśnie skończyć czytanie tego tekstu.
Jeżeli nadal tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wziąć udział w wydarzeniu, które zapamiętasz na bardzo długo.
W ramach wycieczki pokażemy pomieszczenia, które przez wiele lat nie były dostępne dla odwiedzających. Pokażemy też multimedialną ekspozycję w Centrum Edukacji Historycznej „Prochownia 197”, po której oprowadzą Was jej twórcy. W trakcie zwiedzania odbędzie się też specjalna projekcja na ścianie budynku koszar.
Czekają na Was następujące atrakcje:
– Centrum Edukacji Historycznej „Prochownia 197”,
– Nocna projekcja prezentacji poświęconej Bohaterskiej Obronie Modlina w 1939 roku,
– areszt
– Koszary Obronne
– Wieża Czerwona
Spotykamy się 24 września br. o godzinie 19:00 pod Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.
Zwiedzanie kosztuje 30 zł od osoby. Grupa startuje bez względu na warunki atmosferyczne i ilość zapisanych osób. Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie ponieważ nasza Pani przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar Koszar Obronnych.
Wycieczka kończy się w miejscu startu. Program wycieczki może zostać rozszerzony jeśli będziecie w stanie przekonać do tego przewodnika. Jeśli chodzi o dzieci to bardzo je lubimy ale obawiamy się, że po 30 minutach stracą zainteresowanie przedstawianymi treściami. Na wycieczkę rekomendujemy zabrać wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, latarkę i coś na komary.
Na teren wjedziecie wjazdem „A” (szlabany na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Bema).
Uwaga, na terenie funkcjonuje system płatnego parkowania (3zł/h). Należy pobrać bilet wjazdowy i przed wyjazdem opłacić go w parkometrach zlokalizowanych niedaleko prochowni. Bilet parkingowy można opłacić tylko gotówką (bilonem lub banknotami o nominałach 10 zł i 20 zł.) Kasy parkingowe znajdują się w sąsiedztwie Bramy Kadetów.

 

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
19:00 - 23:00
Koszt:
30pln
Wydarzenie Category:

Organizator

Twierdza Modlin

Miejsce

Twierdza Modlin
Bema 200C
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-160 Polska
+ Google Map