Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odjechani

06.23.2023 @ 19:00 - 21:00

W związku z nieustającą potrzebą prowadzenia szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, skierowanych w szczególności do dzieci i młodzieży, stykających się na co dzień z zagrożeniem płynącym z dużej dostępności środków psychoaktywnych – tzw. dopalaczy, proponujemy spektakl „Odjechani” autorstwa i reżyserii Bogusławy Oksza-Klossi, przygotowany specjalnie z myślą o uczniach starszych klas szkół podstawowych oraz szkół zawodowych, techników i liceów.

Przedstawienie w przystępny i ciekawy dla młodego odbiorcy sposób pokazuje powody i konsekwencje sięgania po toksyczne, szkodliwe dla zdrowia i życia substancje zawarte w dopalaczach. Publiczność nie pozostaje jedynie biernym odbiorcą sztuki. Aktorzy wkomponowują w spektakl elementy dramowe, w których uczestniczą wybrani widzowie. Chodzi o zaimprowizowanie przez młodzież konfliktów wartości, w których najważniejsze jest napięcie pomiędzy perswazją a postawą uległą lub stanowczą.

Emocjonalny charakter przekazu artystycznego, bliski kontakt z aktorami, przedstawione w spektaklu problemy rodziny i bliskich osoby uzależnionej to atuty stanowiące o sile spektaklu, który z pewnością pozwoli odbiorcom głębiej spojrzeć na zagrożenia związane z dopalaczami, przemyśleć poważnie własny stosunek do tego typu używek i zwrócić uwagę na ogromne koszty nie tylko zdrowotne, ale i rodzinne, a w szerszej perspektywie – również społeczne.

Oferta spektaklu „Odjechani” jest jedną z niewielu tego typu inicjatyw artystycznych, mówiących o problemie dopalaczy bez ogródek, a twórcy traktują swych odbiorców jako partnerów do rzeczowej rozmowy.

Szczegóły

Data:
06.23.2023
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

sala koncertowa im Krzysztofa Klenczona
Modlińska 1
Wieliszew, mazowieckie 05-135 Polska
+ Google Map