Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert MACIEJA TACHERA.

09.29.2023 @ 08:00 - 17:00

40pln

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert MACIEJA TACHERA.
TACHER (Maciej Tacher)- artysta solowy, były frontman w zespole Manchester.
29 września 2023 r. , godz. 19:00

Wraz z zespołem wydał trzy płyty, zagrał mnóstwo koncertów i festiwali (od Jarocina po Opole), wygrał m.in sopocki festiwal TopTrendy, był nominowany do Fryderyków, supportował Roda Stewarta. Śpiewał i współtworzył takie przeboje zespołu, jak „Lubię twoje włosy”, „Dziewczyna Gangstera”, „Tajemnica”, „Ostatni raz z moją klasą”, czy „Lawendowy”.
Z początkiem 2019 roku Tacher opuścił zespół by podążać swoją autorską muzyczą drogą.
Do tej pory wydał dwie folk rockowe płyty sygnowane własnym nazwiskiem i kilka niezależnych rockowych singli. Współtworzy, śpiewa i gra również w avant-popowym duecie Ljos. Jest także autorem tekstów piosenek innych artystów, m.in. przeboju “O Pani!” i „Noc i dzień” Grzegorza Hyżego.
Wielokrotnie interpretował piosenki Republiki i Obywatela GC, występując w ramach toruńskich Dni Białej Flagi, na koncertach pamięci Grzegorza Ciechowskiego, w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, czy w specjalnym odcinku “Szansy Na Sukces” poświęconym Republice. Jako artysta solowy Tacher grał już na jednej scenie z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem z Raz, Dwa, Trzy, supportował Smolika/Keva Foxa i Darię Zawiałow. Śpiewa i akompaniuje sobie na gitarze, wykorzystując looper do bogatego aranżowania piosenek na żywo. Muzycznie porusza się między folk rockiem, americaną i piosenką poetycką. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, Tacher pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka usłyszeć można również utwory jego ulubionych artystów, np: Simona & Garfunkela, Nirvany, Damiena Rice’a, Radiohead czy Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. “To artysta o bogatym doświadczeniu scenicznym i jeszcze większej wrażliwości.” (z opisu My NameIs New Festiwa)

Karty wstępu w cenie 40 zł do nabyci w kasie NOK (do 31.08.2023 płatność w kasie wyłącznie kartą) i poprzez biletyna.pl
• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 

Nowodworski Ośrodek Kultury
Nowy Dwór Mazowiecki
ul. I. Paderewskiego 1a

Szczegóły

Data:
09.29.2023
Czas:
08:00 - 17:00
Koszt:
40pln

Organizator

Nowodworski Ośrodek Kultury

Miejsce

Nowodworski Ośrodek Kultury
Paderewskiego 1 A
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-100 Polska
+ Google Map