Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Go Green Festiwal w Wieliszewie

06.02.2023 - 06.03.2023

GO GREEN FESTIWAL – ekologia, muzyka i kultura z dobrym smakiem w Wieliszewie

Święta Gminy Wieliszew od samego początku pokazywały, że mieszkańcom nie wystarczy rzucić kiełbaski na ruszt, Playboysów albo disco polo na scenę. Mieszkańcy gminy oczekują ambitniejszego repertuaru imprez plenerowych, połączonych z przekazem, o czym świadczy frekwencja i pozytywne komentarze po koncertach Krzysztofa Zalewskiego, Ewy Farny, czy Kwiatu Jabłoni.

Władze gminy wsłuchując się w głos mieszkańców chcą by dotychczasowe Święto Gminy miało charakter jeszcze bardziej festiwalowy niż festynowy i w tym roku wchodzą, pisząc kolokwialnie – na zielono organizując GO GREEN FESTIWAL.

Pierwsza edycja zawsze jest trudna, bo jest wiele niewiadomych ale – niejednokrotnie pokazaliśmy, że idąc pod prąd możemy wyznaczać trendy – twierdza organizatorzy.

Festiwal potrwa dwa dni, odbędzie się w Parku Świętojańskim nad Jeziorem Wieliszewskim i będzie mu przyświecała ekologia.

WIECZÓR Z MUZYKA FILMOWĄ

SSS

Piątek to występ zespołów z Cypru, Łotwy i  Promyków. Po nich na scenie pojawi się Synfonia Viva, która w kilkunastoosobowym składzie na pewno zachwyci repertuarem muzyki filmowej. Jest to najbardziej wszechstronna orkiestra w Polsce, która współpracowała z wieloma artystami z Polski i ze świata, zdobywając przy tym nagrody, jak i wiele nominacji do prestiżowych nagród.

EKOLOGICZNE WARSZTATY, ZAWODY, JEDZENIE

Sobota rozpocznie się ekologiczna paradą, która swój finisz będzie miała pod scena w Parku Wieliszewskim. Po niej przedstawiciele sołectw powalczą w wieliszewskim palio biorąc udział w wyścigu na supach, zorganizowanych przez SUP Nieporęt. Zwycięzca otrzyma nagrodę dla sołectwa, splendor, chwałę i puchar, który odda w następnym roku kolejnej zwycięskiej drużynie.

Poza sceną na terenie parku organizatorzy wraz z partnerami przygotowali wiele atrakcji. Jak co roku sołectwa przygotują swoje stoiska z uginającymi się od pyszności stołami. Przez cały weekend każdy będzie mógł skorzystać z oferty food trucków i zrelaksować się w ich ekologiczno-gastronomicznej strefie.

Leroy Merlin, któremu ekologiczne rozwiązania towarzyszą od dawna zorganizuje warsztaty Dzieciaki Sadzeniaki, podczas których najmłodsi  dowiedzą się jak sadzić i dbać o rośliny, dorośli z kolei pomajsterkują przy tworzeniu karmników lub małych domków dla zwierząt oraz pogłębia swoja wiedzę z oszczędzania zasobów w domu.

Dzięki firmie Asekol na terenie Parku Świętojańskiego stanie stoisko edukacji ekologicznej, wraz z torem przeszkód „Droga recyklingu” oraz warsztatami tworzenia magnesów i biżuterii ze zużytego sprzętu.

Sylwia Majcher edukatorka ekologiczna, dziennikarka i autorka książek przygotuje pokaz kuchni zero waste. Pokaże jak z resztek przygotować pyszne dania, a uczestnicy będą mogli ich skosztować.

KULTURALNIE

Podczas festiwalu będzie tez miejsce z wymianą książek, grami kulturalnymi, pokazami małych form artystycznych. Pojawią się również lokalni wystawcy i rękodzielnicy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

A to jeszcze nie koniec niespodzianek jakie czekają 2 i 3 czerwca podczas Go Green Festiwalu.  O kolejnych będziemy informować wkrótce.

 

 

 

Park Świętojański nad Jeziorem Wieliszewskim

2-3 czerwca 2023

W programie:

– wieczór z muzyką filmową;

– ekologiczne warsztaty;

– zawody;

– jedzenie;

– występy: Ars Latrans Orchestra, Sorry Boys i Grubson

 

Informacja ze strony:

https://www.wieliszew.pl/news/go-green-festiwal-ekologia-muzyka-i-kultura-z-dobrym-smakiem-w-wieliszewie

Zdjęcie ze strony:

https://legio24.pl/pl/11_wiadomosci/739_wieliszew/120335_go-green-festival-zastapi-swieto-gminy-wieliszew.html

Szczegóły

Start:
06.02.2023
Koniec:
06.03.2023
Wydarzenie Categories:
, ,

Miejsce

park świętojański Wieliszew
Świętojańska 43,
Wieliszew, mazowieckie 05-135 Polska
+ Google Map