Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Festiwal Fantastyki Cytadela

26 czerwca @ 12:00 - 28 czerwca @ 17:00

Największy Festiwal Fantastyki na Mazowszu!

Festiwal Cytadela odbędzie się po raz czwarty na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu Garnizonu Modlin oraz w części najdłuższego budynku Europy.

Festiwal łączy ze sobą atrakcje konwentu fantastyki (spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty) z otwartą formułą festiwalu: koncerty, wioski tematyczne osadzone w różnych uniwersach, koncerty, pokazy i konkurs cosplay.

W tym roku kontynuujemy tradycję postapokalipsy na Cytadeli – szczegóły już wkrótce!

Bogaty program festiwalu podzielony jest na bloki tematyczne: literacki, filmowy, popkulturowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i integracyjny. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy zjadą się z całego kraju. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs AlterEgo Cytadela – cosplay i projekt własny, z katergorią „nagroda publiczności”, w której wszyscy uczestnicy mogą oddać swój głos.

Stalkerzy wreszcie znajdą się w prawdziwej Fabrycznej Zonie, gdzie zmysły płatają figle. Kraina fantasy przeniesie Was w świat Tolkiena, Sapkowskiego czy Piekary. Swoich sił spróbujecie w prawdziwej walce na miecze i łuki w Bitwie RagnarOk! Będziecie mogli spróbować swych sił na Torze Taktycznym prosto z wampirzego uniwersum Nocarzy i Renegatów.

Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej karczmie z klimatycznym jedzeniem i napitkami – gdzie spotkacie się już na prywatnym gruncie ze sławami polskiej fantastyki!

Z przyczyn niezależnych od organizatora impreza nie jest całkowicie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zabytkowym budynku Garnizonu Modlin brakuje wind, jednak obsługa festiwalu oferuje pełną gotowość do pomocy osobom, które nie mogą o własnych siłach dostać się na I piętro budynku.
ZGODA RODZICÓW NA UDZIAŁ W FESTIWALU FANTASTYKI ‚CYTADELA”

Szczegóły

Start:
26 czerwca @ 12:00
Koniec:
28 czerwca @ 17:00
Wydarzenie Category:

Organizator

Dorota Filipczak Brzychcy, Artur Brzychcy
Email:
fundacjaszalonegokapelusznika@gmail.com, d.filipczak@brzart.pl

Miejsce

Garnizon Modlin
Bema 200c
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-160 Polska
+ Google Map