Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Biegiem do koszar 2021

21 maja @ 21:21 - 23:30

Piątek, 21 maja 2021 o 21:21
Czuwaj Wiaro!
21 maja 2021 roku w Twierdzy Modlin odbędzie się czwarta edycja nocnej imprezy biegowej, której trasa została wytyczona między innymi wewnątrz Koszar Obronnych nazywanych najdłuższym budynkiem Europy. Biegiem do koszar! to jedyny na świecie bieg, którego pięciokilometrowy odcinek został wytyczony niemal w całości w budynku. Koszary Obronne nazywane najdłuższym budynkiem w Europie to wielokondygnacyjna zabytkowa budowla o długości 2250 metrów, znajdująca się zaledwie 34 km od Warszawy.
Kiedy to ma być i dlaczego?
21 maja 2021 roku nie jest przypadkową datą. Jest to setna rocznica rozpoczęcia walk na górze Św. Anny w czasie III powstania śląskiego, w którym brali udział kadeci z Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Na pamiątkę ich heroicznej postawy Marszałek Józef Piłsudski ustanowił dzień 21 maja oficjalnym Dniem Kadeta. Jest on obchodzony do dziś.
Jaki jest temat przewodni?
Medale, koszulki i inne gadżety, które przewidzieliśmy w tegorocznej edycji biegu będą nawiązywały do symboli Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Obchodzimy wspólnie dzień kadeta, wspominając historię napisaną przez tych młodych bohaterów. Całkowity dochód z biegu zostanie przeznaczony na wykonanie kopii historycznej tablicy, która upamiętniała kadetów poległych w walkach o niepodległość w latach 1920-1921. Odsłonięcie tablicy odbędzie się w trakcie biegu. Historię zaginionej tablicy przedstawimy w osobnym materiale. Każdy uczestnik naszej imprezy otrzyma Certyfikat Fundatora potwierdzający wsparcie naszej akcji. Będzie on upoważniał do nielimitowanego swobodnego wejścia do multimedialnego Centrum Edukacji Historycznej (gdzie będzie się znajdowała tablica) oraz na tarasy widokowe Wieży Czerwonej.
Jaki dystans?
W tym roku postanowiliśmy Was zaskoczyć i rozszerzyć formułę biegu. Możecie zapisać się na dwa różne dystanse tj. 5km i 10 km.
Jakie atrakcje?
Jeśli uczestniczyliście w poprzednich edycjach to wiecie, że u nas jest mocno historycznie i na wojskowo. W tym roku chcemy tak samo, tylko jeszcze bardziej 😉 Na trasę wrócą atrakcje w postaci żołnierzy, dymu i ognia. Po biegu oczywiście grochówka dla wszystkich a w bufecie dla chętnych zimne garnizonowe.
O której i gdzie start?
Baza biegu tym razem zlokalizowana będzie obok Centrum Edukacji Historycznej, które znajduje się przy ul. gen. Józefa Bema, przed wejściem na teren dziedzińca koszar. Starty będą odbywały się od godziny 21.21 w falach po 10 uczestników.
Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie porozmawiać z innymi uczestnikami, zapraszamy Was na nowopowstałą grupę „Dzień Dobry Modlin” gdzie można nas spotkać i gdzie będziemy zamieszczać wszystkie informacje dotyczące biegu.
Link:

https://www.facebook.com/groups/264418271763171
informacja ze strony :

Szczegóły

Data:
21 maja
Czas:
21:21 - 23:30

Organizatorzy

Twierdza Modlin
Modlin Prochownia
Dzieje się na Mazowszu

Miejsce

Koszary Obronne
Bema 200 C
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie 05-100 Polska
+ Google Map